• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Enflasyonun üzerinde zam talebimiz olacak’

14.10.2021

ARALIK ayında 2022 yılında geçerli olacak asgari ücret zam pazarlığı için bir araya gelecek olan işçi, işveren ve hükümet temsilcileri, milyonlarca asgari ücretlinin zam oranını belirleyecek. HAK-İŞ Başkanı Mahmut Arslan, pandeminin etkilerinin azaldığını ve ekonominin hızla büyümeye devam ettiğine dikkat çekerek, "İnanıyoruz ki işverenler bu büyümede en büyük paya sahip işçilere cömert davranacaklardır. Biz konfederasyon olarak enflasyonun üzerinde bir zam oranı talep edeceğiz elbette" dedi. Antalya'da yapılan Hizmet-İş Sendikası Genişletilmiş İl Başkanları Kurulu Toplantısı öncesinde açıklamalarda bulunan Arslan, asgari ücret belirlenmesinde artık farklı bir modele ihtiyaç olduğunu belirtti.

■ BARIŞ ŞİMŞEK

‘Enflasyonun üzerinde zam talebimiz olacak’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.