• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

DAP bir haftada iki dev ihaleyi kazandı

DAP bir haftada iki dev ihaleyi kazandı

04.04.2018, 21:00

GYO’nun gerçekleştirdiği iki dev arsa ihalesinde ipi göğüsledi. Şirket İstanbul’un en değerli arsaları arasındaki Nişantaşı ve Çekmeköy arsaları için yaklaşık 2.9 milyon lira teklif etti

DAP Holding, yüksek konut kredi faizleri ve artan maliyetler sebebiyle durgunluğun eşiğine gelen inşaat sektörüne rağmen yatırımlarına hız verdi. Emlak Konut GYO'nun bir hafta arayla düzenlediği iki ihalede ipi göğüsleyen şirket, İstanbul'un en kıymetli arsaları arasında gösterilen Nişantaşı ve Çekmeköy arsaları için toplam yaklaşık 2.9 milyon lira teklif etti. DAP Holding ayrıca İstanbul Koşuyolu'nda yine Emlak Konut GYO'nun arsası üzerinde Validebağ Konakları projesini hayata geçiriyor.

YATAY MİMARİ

Emlak Konut GYO'nun Nişantaşı Teşvikiye'de Marmara Üniversitesi Kampüsü arsası için düzenlediği ihalede, 1 milyar 763 milyon 750 bin lira ile en yüksek teklifi veren DAP Holding İştiraki Eltes İnşaat ve İstlife İş Ortaklığı, bu kez de Çekmeköy ihalesinde ipi göğüsleyen isim oldu. Ortaklık, 155 bin 56 metrekarelik arsaya 1 milyar 111 milyon 100 bin lira satış geliri, 355 milyon 552 bin lira da Emlak Konut GYO payı teklif etti.
Eltes İnşaat ve İstlife İş Ortaklığı, Çekmeköy arsası üzerinde 87 bin 509 metrekare inşaat yapabilecek.
Karma konseptte geliştirilecek olan projede, zemin üzerinde 5 kat olarak tasarlanan ticari üniteler ve konutların yanı sıra eğitim tesisi, sosyal ve kültürel tesis ile park alanları yer alacak.

AYRICALIĞIMIZ GÖRÜLECEK

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Çekmeköy'ün ulaşım altyapısı ve yeşil alan oranıyla İstanbul'un yükselen değeri olduğunu belirterek "DAP Yapı olarak Çekmeköy bölgesinin yabancısı değiliz.
Bu bölgede Şelale Village, Şelale Crown Center, Şelale Premium, Space Center ve Centro Futura gibi projeleri hayata geçirdik" dedi. Çekmeköy'ü Anadolu Yakası'nın Göktürk'ü olarak niteleyen Ziya Yılmaz, "Çekmeköy'de DAP Yapı'nın ayrıcalığını yine göstereceğiz. İstanbul'un karmaşasından hem uzakta hem de birkaç dakikalık mesafeyle ulaşım ağlarına yakın olan bu bölgede DAP Yapı kalitesi ve konforunu yaşatacağız" diye konuştu.

DAP bir haftada iki dev ihaleyi kazandı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN