• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’nin yüzde 90’ı satıldı

BulutOrman Evleri’nin yüzde 90’ı satıldı

16.05.2018, 23:51

Tanyer A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü , faiz oranlarının düştüğü bu dönemde, yatırımcılara “Acele edin” mesajı verdi

YAVUZ KARAMAN

Tanyer A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Taylan Tanyer, BulutOrman Evleri projesinin büyük ilgi gördüğünü belirterek konutların yüzde 90'ının satıldığını açıkladı.
Ta nyer, konutları 2019'un ilk aylarında sahiplerine teslim edeceklerini söyledi. BulutOrman Evleri'nin doğayla içiçe ve ferah bir atmosfere sahip olduğunu ifade eden Tanyer, projenin sosyal donatılarıyla da dikkat çektiğini vurguladı. 20 bin metrekarelik inşaat alanında yükselen BulutOrman Evleri'nde 1 + 1, 2 + 1 ve 3 + 1 daire seçenekleri bulunduğu bilgisini veren Taylan Tanyer şöyle devam etti:

"Eşsiz deniz ve vadi manzarasına sahip BulutOrman Evleri'nde doğalgazlı yerden ısıtma, ankastre ürünler, 2 adet klima, çatı bahçeleri, çocuk parkı ve oyun alanları, 5 katlı otopark, akıllı ev sistemi, kapalı ve açık yüzme havuzu, spor salonları, buhar odası, sauna, hobi alanları, toplantı salonları, sosyal alanlar, açık avlu ve çarşı gibi pek çok imkan yer alacak."

OLUMLU GELİŞME

Tanyer, hükümetin son dönemde açıkladığı destek ve indirimleri de çok olumlu bir gelişme olarak değerlendirdi.
Tapu harçlarının indirilmesi ve KDV'nin yüzde 8'e çekilmesiyle birlikte satışların olumlu etkileneceğini belirten Tanyer, asıl önemli gelişmenin ise konut faiz oranlarının yüzde 0.98'e çekilmesi olduğunu kaydetti. Tanyer şunları söyledi:

"Faiz oranlarının düşürülmesinin ardından satışlarda canlanma yaşanacaktır. Bu nedenle ev sahibi olmak isteyenler, vakit harcamadan harekete geçmeliler."

BulutOrman Evleri’nin yüzde 90’ı satıldı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN