• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Pekerler’den İzmir’e 2.2 milyarlık ALLsancak

Pekerler Grup’un 2,2 milyar lira yatırımla eski Tariş Fabrikası arsasında hayata geçireceği Allsancak projesi, tarihi Alsancak Garı’na ve Alsancak Stadyumu’na komşu 78 bin 500 metrekare alanda yükselecek

Pekerler’den İzmir’e 2.2 milyarlık ALLsancak

31.05.2018, 00:00

Hastane binaları ve üniversite kampüsleri başta olmak üzere çok sayıda projeye imza atan Pekerler Grup, İzmir'de hayata geçireceği 2,2 milyar liralık ALLsancak projesiyle konuttaki iddiasını da ortaya koyuyor. Alsancak'taki 78 bin 500 metrekarelik eski Tariş Fabrikası arsasında yükselecek olan proje, tarihi Alsancak Garı'na ve Alsancak Stadyumu'na komşu konumuyla dikkat çekiyor.

İNSAN ODAKLI

Arsa üzerinde İzmir yaşam tarzı ve dinamiklerine uygun, insan odaklı, daha fazla yaşam alanı ve peyzaj alanını barındıran bir proje tasarlayan Pekerler Grup'u, iddialı bina tipleriyle de daha rahat bir yaşam tarzı oluşturmayı hedefliyor. ALLsancak Projesi'nin 36 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor.
Emlak Konut GYO güvencesiyle hayata geçirilecek projede, Pekerler Grup bünyesinde faaliyet gösteren Pekintaş Yapı - Burakcan İnşaat iş ortaklığının imzası yer alıyor. ALLsancak Projesi, bölgede bugüne kadar gerçekleştirilen en büyük inşaat projesi olma özelliğini taşıyor.
Pekerler İnşaat Genel Koordinatörü Özgür Peker, İzmir'in kentsel dönüşüm hariç her yıl 35-40 bin civarı konut ihtiyacının olduğunu söyledi.

KESİŞME NOKTASI

İzmir'in Türkiye'nin en hızlı gelişen kenti olduğunu ifade eden Peker, "Yapımı devam eden otoyolun 2019'da bitmesi ile kent büyükşehirlerin kesişme noktası olacak. İstanbul'dan üç saatte İzmir'e ulaşılırken Ankara- İzmir hızlı tren hattı da sınırları kaldıracak" dedi. İzmir'in Knight Frank'in Global Residential Cities İndeksi araştırmasına göre, dünyada emlak fiyatları en çok artan şehirler arasında geçen yıl yüzde 18.5 oranıyla ikinci sırada yer aldığını hatırlatan Peker, "Nitelikli göç, her geçen gün artan proje sayısı, yükselen değer artışı ile İzmir yatırımcının da yüzünü güldürecek" dedi

40 YILLIK TECRÜBE

İnşaat sektöründe 40 yıla yaklaşan deneyimiyle kurulduğu günden bu yana pek çok projeye imza atan Pekerler Grup'un deneyimlerini ALLsancak projesiyle konut sektörüne daha güçlü bir şekilde taşımaya hazırlandığını anlatan Peker, şunları söyledi:

"En zor projeler arasında yer alan hastane inşaatlarındaki başarısıyla tanınan gurubumuz, bir cerrah hassasiyeti ile gerçekleştirdiği tecrübesini konut inşaatlarına da taşımaya hazırlanıyor. Deprem riski ve kentsel dönüşüm ihtiyacı ile birlikte konut alanına daha fazla odaklanacak Pekerler Grup, özellikle deprem riskinin daha yüksek olduğu bölgelere yönelik projeler gerçekleştirmeyi hedefliyor."

Pekerler’den İzmir’e 2.2 milyarlık ALLsancak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.