• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

ve 10 bin konut yapacak

THY ve Emlak Konut 10 bin konut yapacak

30.05.2018, 22:43

Türk Hava Yolları (THY) ve Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (Emlak Konut GYO), İstanbul Yeni Havalimanı, Kanal İstanbul ve Kuzey Marmara Otoyolu'nun kesiştiği noktada, konut ağırlıklı yaklaşık 10 bin bağımsız bölümden oluşacak gayrimenkul projesine imza attı. Emlak Konut GYO, THY ile imzaladığı protokolle sahip olduğu yaklaşık 3.6 milyon metrekare arsanın yüzde 50 hissesini THY'ye devrederek hem proje hem mülkiyet ortaklığı gerçekleştirdi.
THY çalışanının daha etkin, verimli ve mutlu çalışmalarını sağlayacak yaşam alanlarını oluşturmak amacıyla planlanan proje; Arnavutköy ilçesi Dursunköy mahallesinde yükselecek. Projede; 2+1 3+1, 4+1 gibi daire tipleri THY çalışanlarının ve yatırımcıların tercihine sunulacak.

GERİ KAZANIM TEKNOLOJİSİ

Zemin üzerine 4 katı geçmeyecek şekilde tasarlanan projede, bölgesel park ve rekreasyon alanları, meydan ve etkinlik alanları, dini tesis, eğitim, sağlık, spor alanları, sosyal ve kültürel tesis alanları ile yaya ve bisiklet yolları bulunacak. Ayrıca projede yenilenebilir enerji kaynaklarından, yağmur suyu ve gri su geri kazanımı teknolojisinden yararlanılması hedefleniyor.

TEMELİ 29 EKİM'DE ATILACAK

Projenin tanıtım toplantısına THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı ve Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum katıldı.

THY ve Emlak Konut 10 bin konut yapacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN