• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Modern yapıların tarihle buluştuğu yer

Modern yapıların tarihle buluştuğu yer Eyüp

06.09.2018, 18:11 Güncelleme Tarihi: 06.09.2018,18:17

İstanbul'un en hızlı gelişen semtlerinden olan ve tarihi yapısıyla son yıllarda yerli ve yabancı turistlerin gözde mekanlarından olan Eyüp sunduğu imkanlarla emlak sektörünün de ilgisini çekiyor. Modern yaşamanın tüm ihtiyaçlarına kusursuz olarak cevap verecek birçok konut ve iş projesi de yine bu semtte yükselmeye devam ediyor.

TARİHİN İÇİNDE YÜKSELEN BİR SEMT

Şehrin dokusuna ve tarihi yapısına saygılı bir şekilde yükselen projelerle Eyüp semti değerine daha çok değer katmaya devam ediyor. İstanbul'un Avrupa yakasında ve İstanbul surlarının hemen dışında kalan bu semt ismini sınırları içinde türbesi bulunan Ebu Eyyûb el-Ensarî'den almıştır. Büyük İstanbul Fethi'nden sonra Fatih Sultan Mehmet'in Eyüp Sultan türbesini yaptırmasından sonra da hızlı bir şekilde gelişmeye başlamıştır. Aynı yıllarda hızlıca yapımlarına başlanan medrese, aşhane, kütüphane ve imarethanelerle o dönemki şeklini almıştır. Özellikle 19. Yüzyılda batı tarzındaki yapıların yapılmasıyla da günümüzdeki dokusu oluşmaya başlamıştır.

EYÜP'E YAPILAN YATIRIMLAR İLGİYİ ARTIRIYOR

İstanbul'un en hızlı gelişen semtlerinden Eyüp'te ise emlak fiyatları, özellikleri ve konumlarına göre bölge bölge değişmektedir. İstanbul'un en önemli problemlerinden olan ulaşım problemine yönelik Eyüp'te yapılan birçok çalışmada bu bölgedeki emlak fiyatlarını etkilemektedir. Mecidiyeköy-Alibeyköy-Mahmutbey metro hattı, Eyüp-Bayrampaşa tramvay hattı, Eminönü-Eyüp-Alibeyköy (Haliç çevresi) tramvay hattı çalışmaları da bölgeye olan ilgiyi büyük ölçüde arttırmıştır. Tüm bu olumlu gelişmeler Eyüp'teki yapılaşmayı da etkileyerek modern yaşamın tüm ihtiyaçlarına cevap verecek kusursuz konfor anlayışına dayalı projelerin yapılmasına olanak sağlamıştır.

"İSTANBUL'UN EN HIZLI GELİŞEN SEMTİ"

Son yıllarda sunduğu imkanlarla ve tarihi dokusuyla cazibesini hızla artıran Eyüp'e hayat standartlarını kökten değiştirecek olan bir projeyle cevap veren Nasel Tekstil İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Fatih Öncü'de bu bölgenin son yıllarda hızlıca geliştiğini belirterek: "Eyüp bölgesi İstanbul'un tarihi ve turistik semtleri olan Taksim ve Sultanahmet'e yakınlığı ile aynı zamanda Büyükdere Caddesi ve Maslak gibi İstanbul'un önemli iş ve yaşam merkezlerine kolay ulaşımı, 3.Havalimanı bağlantı yolu ile 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Avrupa Yakası başlangıç noktasında yer alan projemiz bu eşsiz konumu ve zengin ulaşım imkânları ile ön plana çıkmaktadır. Eyüp beş yıldızlı oteller, alışveriş merkezleri, eğitim kampüsleri ve sağlık kuruluşlarıyla birlikte İstanbul'un en hızlı gelişen ve değerlenen semtlerinden birisi oldu. Nitelikli bir projeyle böylesine değer kazanan bir bölgenin tam kalbinde olup yeni bir yatırım fırsatı oluşturmak istedik ve Forev Modern Eyüp'ü geliştirdik" dedi.

"HAYATIN TÜM RENKLERİ EYÜP'TE BULUŞUYOR"

Geniş sosyal olanakları ve kolay ulaşımı projelerinde göz önünde bulundurduklarını belirten Mehmet Fatih Öncü "Modern Eyüp projemiz ile hayatın tüm renklerini, farklı mimari yaklaşımlarını ve daire tiplerini bir arada sunuyoruz. Bu projede, alışılagelmiş tek tip konutlardan sıyrılarak, her zevke, her tarza hitap eden farklı mimari yapıları aynı çatı altında toplamayı amaçladık" dedi.

Modern yapıların tarihle buluştuğu yer Eyüp haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN