• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Folkart’tan ’e ‘en parlak’ proje

Folkart’tan İzmir’e ‘en parlak’ proje

29.07.2018, 00:00 Güncelleme Tarihi: 29.07.2018,00:27

, adını en parlak yıldız Vega’dan alan, 850 milyonluk yatırım değeriyle 843 konut ve rezidans ile 57 ticari alandan oluşan Körfez manzaralı yeni projesinin startını veriyor. Vega’nın lansmanı 21 Eylül’de yapılacak

Adını Lir takım yıldızındaki en parlak yıldızdan alan Folkart Vega, İzmir'in merkezinde, Alsancak ile Halkapınar arasında, İzmir Körfezi'nin tam karşısında, 843 konut ve rezidans ile 57 ticari alandan oluşuyor. Vega'nın lansmanı 'Yıldızlar kadar parlak, İzmir kadar eşsiz' sloganıyla 21 Eylül'de yapılacak.
Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, "Güzel İzmir, Türkiye'nin en çok değerlenen, en hızlı gelişen şehirlerinin başında geliyor.
Folkart Vega da, bugüne dek hayata geçirdiğimiz en özel projelerden biri" dedi.
Sancak, yatırımlarını sürdüreceklerini, Vega'nın ise şehrin yeni yıldızı olacağını belirtti.

ŞEHRİN KALBİNE KONACAK

Folkart Yapı, 850 milyon liralık yatırım değeriyle, adını en parlak yıldız VEGA'dan alan yeni projesini, İzmir'in en merkezi noktasında, Alsancak ile Halkapınar arasında, İzmir Körfezi'nin tam karşısında, her noktasından panoramik Körfez manzarasına sahip bir konumlanma ile hayata geçiriyor. Yeni proje, şehrin en iddialı ve en parlak projesi olarak adlandırılırken, Folkart Vega'nın, 21 Eylül 2018'de lansmana çıkacağı bildirildi. Şehrin kalbinde, yenilikçi bir mimari anlayışla tasarlanan proje, tüm noktalarından denizi kucaklayacak şekilde konumlandırıldı.

DENİZ, PLAJ ATMOSFERİ

Yenilikçi tasarımı ve zarif siluetiyle öne çıkan Folkart Vega'da, 'şehrin en özel havuzu' yer alıyor.
Ayrıcalıklı özel bir uygulamayla deniz suyunda yüzme hissini yaşatan ve gerçek plaj kumuyla tasarlanan havuz, deniz ve plaj atmosferini Folkart Vega'ya taşıyor. Projede açık ve kapalı tatlı sudan oluşan havuzlar da yer alıyor. Ayrıca Infınity Pool ile şehir merkezinde denize giriyormuş ve sonsuz bir ufka kulaç atıyormuş hissi yaratılmak isteniyor.

YATIRIMCIYA DEV FIRSAT

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, yeni yatırımlarını kararlılıkla sürdüreceklerini vurgularken, Folkart Vega'nın müşterilerin beklentilerine göre tasarlanan, yaşam kalitesini ileriye taşıyacak, yeni bir dünyanın simgesi olduğunu söyledi. Güzel İzmir'in, Türkiye'nin en hızlı gelişen, en çok değerlenen şehirlerin başında geldiğini vurgulayan Sancak, "Yıllardır yaptığımız yatırımlar güzel İzmir ile bütünleşirken, yeni projemiz de kentte yeni bir yıldız yaratacak. Folkart'ın yeni projesinin, tüm yatırımcılar için de kaçırılmaz bir fırsat olacağını düşünüyoruz" dedi. Sancak, mimari süreçlerin sonlandığını, tüm detaylar ve fiyat ayrıntılarıyla birlikte, 21 Eylül'de Folkart Vega'nın lansmanını gerçekleştireceklerini belirtti.

PROJE, ÖDÜLLÜ MİMAR ALTUĞ'DAN

Folkart Vega projesi uzun süreli bir yarışmaya dayalı emek, yoğun mimari süreçlerden sonra seçildi. Proje, Tago Mimarlık'ın Tatsuya Yamamoto ile kurucu ortaklarından, ünlü mimar Gökhan Aktan Altuğ tarafından aylar süren bir çalışmayla hazırlandı. Tago Mimarlık, 1995'te Gökhan Aktan Altuğ tarafından kurulmuştu.
Mimar Altuğ'un farklı projeleri, katıldığı ulusal ve uluslararası yarısmalarda ödüle layık görüldü. Yüksek yapı deneyimine sahip Tago Mimarlık ise İstanbul ofisinin yanı sıra Dubai, Bükreş, Tokyo ve Kiev'deki ofislerinde de, birçok proje hayata geçirdi.

Folkart’tan İzmir’e ‘en parlak’ proje haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA