• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bakan Kurum’dan kampanya müjdesi

Bakan Kurum’dan kampanya müjdesi

15.08.2018, 23:54

Çevre ve Şehircilik Bakanı , yeni bir konut kampanyası üzerinde çalıştıklarını müjdeledi. Kurum’un açıklamasının ardından, ’den “120 aya yüzde 0.99 ya da 0.98 olacak” açıklaması geldi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, gayrimenkul sektörünü yakından ilgilendiren bir yol haritası üzerinde çalıştıklarını belirtti.
Kurum, "Uygun faiz oranları ve ödeme koşullarıyla yeni kampanyalar yapılacak. Bu kampanyanın ayrıntıları önümüzdeki günlerde açıklanacak" dedi.

15 TEMMUZ RUHU

Gayrimenkul sektörünün 15 Temmuz'da FETÖ'nün hain darbe girişiminin ardından, vatandaşların ev sahibi olması için önemli bir fedakarlık örneği gösterdiğini söyleyen Kurum, "Bugün de ülkemize yönelik yürütülen bu ekonomik kuşatmaya karşı en güçlü şekilde mücadele edecekler ve yeni bir fedakarlık dönemini başlatarak vatandaşlarımızı mağdur etmeden uygun koşullarda konut sahibi yapacaklar" diye konuştu.
Bakan Kurum'un önümüzdeki günlerde inşaat, inşaat malzemeleri ve gayrimenkul sektörü temsilcileri ile bir araya geleceği öğrenildi.

ABD'YE AMBARGO

Öte yandan dolarda görülen spekülatif hareketlere karşı bir adım da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan geldi. Yurt genelinde son günlerdeki gelişmelerin ardından Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrılarıyla birlikte başlatılan çalışmalara bakanlıktan da destek geldi. Bakan Murat Kurum, bakanlık tarafından inşa edilecek yapılarda ABD menşeli inşaat malzemelerinin kullanılmayacağını açıkladı.

120 AYA YÜZDE 0.98 FAİZ

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, planlanan kampanyanın detayları hakkında bilgi verdi. Kampanyanın yaklaşık 1 ay sürmesinin planlandığını kaydeden Elmas, "Faiz oranını yüzde 1'in altına çekeceğiz 0.99 veya 0.98 olacak.
120 aya varan vade imkanıyla tüketicilerin karşısına çıkacağız. Düşük peşinat ve bir miktar ara ödeme olabilir" dedi. Elmas, çok talep olması halinde kampanyanın 1 ay veya 15 gün uzatılabileceğini de sözlerine ekledi.

Bakan Kurum’dan kampanya müjdesi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN