• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Folkart ’nu iade etti

Folkart Basmane Çukuru’nu iade etti
Giriş Tarihi: 17.5.2019

İzmir kamuoyunda Basmane Çukuru olarak anılan ve 20 yıldır kentin gündeminden düşmeyen proje yine başka bir bahara kaldı. TMSF'nin ihale sözleşmesinde belirlediği 30 aylık yasal süre tamamlandığı için Folkart, projeyi geri iade etti. Şirketten yapılan açıklamada Folkart'ın projenin ihalesini 80 milyon dolar beddelle kazandığı hatırlatılarak, "Yasal bütün sorumluluklarını yerine getirip Basmane'deki arsayı TMSF'den devralmıştık.
İmzalanan ihale sözleşmesinde, şirketimize tanınan 30 aylık işe başlama süresi tamamlandığı için, TMSF ile sözleşmemiz karşılıklı sona ermiştir" denildi.

TEKRAR TALİP OLACAK

İade işleminin herhangi bir kurum ya da kişinin talebiyle değil, tamamen ihale sözleşme hükümleri sonucu gerçekleştiği vurgulanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"TMSF'nin önümüzdeki süreçte arsayı yeniden ihaleye çıkarması durumunda Folkart İzmir'e olan sevgisi ve şehre karşı duyduğu ciddi sorumluluk sonucu, yine bu işi yapabilmeye taliptir. Bugüne dek, İzmir'de bu sorunun çözümü için, samimi ve olağanüstü bir gayret gösteren şirketimiz, bundan sonraki süreçte de TMSF'nin yeniden ihaleye çıkması durumunda, projenin hayata geçirilmesinde en güçlü aday olmaya devam edecektir."

Folkart Basmane Çukuru’nu iade etti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN