• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Total Oil, çocuklara tarihi yerinde öğretip sevdiriyor

kazı çalışmaları, Total Oil Türkiye’nin on yılı aşkın bir süredir büyük desteğiyle sürdürülüyor. Total Oil, bölgeyi gezdirdiği öğrencilere çeşitli etkinliklerle tarih bilinci kazandırıyor

Total Oil, çocuklara tarihi yerinde öğretip sevdiriyor
Giriş Tarihi: 7.6.2019

GONCA ELİBOL

Dokuz Eylül Üniversitesi tarafından yürütülen Smyrna Antik Kenti kazı çalışmalarına, bir Demirören şirketi olan ve yüzde yüz yerli sermaye ile faaliyet gösteren Total Oil Türkiye on yılı aşkın bir süredir büyük destek veriyor. Total, öğrencilere kazı çalışmalarına sponsor olduğu Smyrna'yı gezdiriyor. Tarihi kentte adeta bir zaman yolculuğuna çıkan çocuklar, antik kent gezisinin ardından gözetmen ve arkeologlar eşliğinde ortaya çıkan tarihi objelerin seramikten maketleri, duvar yazılarının replikaları, el işi maketler, tarihi resmeden resimler ortaya koyarken, hem eğleniyor hem de öğreniyorlar.GURUR DUYUYORUZ

TOTAL Oil Türkiye A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Begüm Egesel, projenin detaylarını Yeni Asır'a anlattı.
İzmir'in tanıtımı açısından büyük önem taşıyan projenin, geçen yıl başlatıldığını belirten Egesel, çalışma kapsamında ilkokul çağındaki çocukların Smyrna Antik Kenti'nde ağırlandığını söyledi.
Öncelikle İzmir'de imkanları kısıtlı çocuklara ulaşmayı hedeflediklerini belirten Egesel, bölgeyi gezen öğrencilere çeşitli etkinlikler ve atölye çalışmaları ile tarih bilinci kazandırıldığını söyledi. İlk etap sonunda 1000'den fazla çocuğa ulaşılmayı hedeflediklerini söyleyen Egesel, "Total bugün yurt çapında 500 istasyonuyla tüm Türkiye'ye hizmet veriyor. Tarihi değerleri ortaya çıkaran bu çalışmalarda katkımız olduğu için gururluyuz" dedi.

AYNI HEYECANLA DEVAM EDECEĞİZ

Projeye 2018 yılında farklı yaş gruplarından çocukların ağırlandığı atölye çalışmaları, kültür ve tarih gezilerini de eklediklerini belirten Begüm Egesel, "Amacımız genç kuşaklarımıza tarihi sevdirmek, ülkemizin kültürel mirasının farkındalığını artırmak ve çocuklarımıza bu bilinci aşılamak. Smyrna Antik Kenti Kazı çalışmalarını da 10 yılı aşkın bir süredir destekliyoruz. Projeye önümüzdeki dönemde de aynı heyecanla devam edeceğiz" diye konuştu.

Total Oil, çocuklara tarihi yerinde öğretip sevdiriyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA