• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

kötü yola düştü

Tesla kötü yola düştü

31.03.2018, 10:15

Moody's'in, 'ın sahibi olduğu elektrikli otomobil şirketi 'nın kredi notunu düşürmesiyle şirketin hisseleri sert düştü. Musk, bu yılın ilk çeyreği için vaat ettiği Model 3 aracının seri üretiminde başarısız olunca, düşüş bir anda yüzde 15'leri buldu.

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in, elektrikli otomobil şirketi Tesla'nın kredi notunu düşürmesiyle şirketin hisseleri sert düştü.

Tesla'nın kurucusu Elon Musk, bu yıl ilk çeyrek için vaat ettiği Model 3 aracının seri üretiminde başarısız olunca yatırımcılar hisselerini satışa geçti, düşüş bir anda yüzde 15'leri buldu. Bazı fon yöneticileri şirketin birkaç ay içinde iflas edeceğini raporlarına yazdı. Fon yöneticisi John Thompson, Musk'ın şapkadan tavşan çıkarmadığı sürece Tesla'nın yakında iflasını açıklayacağını öne sürdü.

Tesla Roadster, Tesla Model S, Tesla Model X modeli süper spor araçlardan zarar yazan şirket, kitlelere hitap edecek 35 bin dolar fiyatlı otomobilde sınıfta kaldı. Musk, Model 3'ten 20 bin adet üretme sözü vermişti. Ancak sayı 360'ta kaldı. Şirketin uğradığı zarar ise 2.2 milyar dolara işaret etti.

Tesla kötü yola düştü haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN