• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Yerli otoya devlet ortak olmayacak

Yerli otoya devlet ortak olmayacak

19.04.2018, 09:31

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, devletin yerli otomobil projesine ortak olmayacağını söyledi. Projeye verilecek devlet desteğiyle ilgili de bilgi veren Özlü, konsorsiyumla bir sözleşme imzalanacağını ve bu yolla devlet desteğinin çerçevesinin belirleneceğini kaydetti. Özlu, yerli otomobilin üretim yerinin belirlenmesinin 1 yıl sonra gündeme geleceğini ifade etti.

2.5 MİLYAR EUROLUK YATIRIM
Proje için yaklaşık 2.5 milyar euro yatırım öngörüldüğünü belirten Özlü, "Teknik ve mali analizde işin sonuna geldi. 5 ana yüklenici yüzde 30 kendi sermayeleri yüzde 70 de kredi kullanacaklar. Burada devletin ortaklığı söz konusu değil. Şirketler kendileri ortaklık oluşturacaklar" diye konuştu. Bakan Özlü, kamu olarak ortak girişim kurulu ile sözleşme imzalayıp devlet desteklerinin çerçevesini çizeceklerini kaydetti. Üretim yeriyle ilgili 22 ilden talep geldiğini belirten Bakan Özlü, seçimin 1 yıl sonra gündeme geleceğini söyledi.

Yerli otoya devlet ortak olmayacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN