• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Araç kiralamaya bayram dopingi

Araç kiralamaya bayram dopingi
Giriş Tarihi: 3.6.2019

Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği'nin (TOKKDER) Yönetim Kurulu Başkanı İnan Ekici, sektör olarak bayram tatili döneminde talep artışı beklediklerini, yaşanan artışın ülke ekonomisine sağlayacağı katma değeri de olumlu etkileyeceğini vurguladı.

"TERCİH KURUMSAL OLMALI"
"Araç kiralamak isteyenlere önerimiz, bu tür yoğun talebin olduğu dönemler için araç rezervasyonlarını mümkün olduğunca erkenden yapmaları yönündedir" diyen Ekici, "Mutlaka kurumsal firmaları tercih etmelerini tavsiye ediyoruz. Yurt çapında tanınan ve ana iş alanı araç kiralama olan kurumsal markaların tercihi gerek kiralama sürecinde gerekse sonrasında tüketicilerin sorunsuz ve tatmin edici hizmet almasını sağlayacaktır" ifadelerini kullandı. Müşteri tarafında ise paylaşım ekonomisinin büyümesini destekleyen ana unsurun "tasarruf" olduğunu vurgulayan Ekici, "Bu noktadan hareketle, görünen o ki araç paylaşım sektörünü 10 seneden kısa bir sürede 5 kat gibi inanılmaz bir büyüme bekliyor.

"500 BİN ARAÇ"
Küresel rakamlara bakarsak 2015'te 4,8 milyon üye, 102 bin araç olan araç paylaşım pazarının; 2025'te 20 milyon üye ve 500 bin araca çıkacağı tahmin ediliyor" açıklamasını yaptı.

ERCAN KARACA

Araç kiralamaya bayram dopingi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA