• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Şarj istasyonlarının sayısı artıyor

Şarj istasyonlarının sayısı artıyor
Giriş Tarihi: 3.6.2019

SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın Türkiye'nin yerli otomobilinin 2022'de satışa sunulacağını söylemesinin ardından Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan (EPGİS) "akaryakıt istasyonlarına şarj üniteleri kurulsun" çağrısı geldi. EPGİS Başkanı Fesih Aktaş, Türkiye'de kurulan 600 civarındaki şarj ünitesinin 450'sinin AVM'lerde, 150'sinin akaryakıt istasyonlarında olduğunu belirterek, "Bu ünitelerin var olan akaryakıt istasyonları dışında yerlerde kurulmasına devam edilmesi durumunda orta vadede istasyonların bu enerji oyununun dışına itilmesi söz konusu olacak" dedi. Aktaş, sendika olarak yerli otomobilin üretiminin ardından bin adet alma taahhütleri olduğunu anımsattı.

"CEP"TE HABERSİZ ABONELİK SONA ERECEK
REKABETÇİ Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği Genel Başkanı Adem Öcal, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından alınan karar doğrultusunda, abonelere yeni hat başvurularında ve yılda en az bir kez kayıtlı abonelik sayılarına ilişkin bilgilendirme mesajı gönderileceğini söyledi. Öcal, "Bu uygulamayla ada kayıtlı hat ile kullanıcısı farklı olan hatların (açık hat) ortadan kaldırılması amaçlanıyor. Böylece hattın kullanıcısı ile kayıtlı kişinin aynı olması hedefleniyor" dedi. Uygulama 2 Temmuz'da başlayacak.

BARIŞ ŞİMŞEK

Şarj istasyonlarının sayısı artıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA