• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

STAR Rafineri ’tan almaya başlayacak

STAR Rafineri Irak’tan petrol almaya başlayacak
Giriş Tarihi: 3.6.2019

SOCAR Türkiye Üst Yöneticisi Zaur Gahramanov, STAR Rafineri'de şimdiye kadar 1,5 milyon ton ham petrol işlendiğini belirterek, "Yıl sonuna kadar toplam 8 milyon ton ham petrol işlemeyi planlıyoruz. Gelecek aydan itibaren, Irak petrolü de almaya başlıyoruz. Basra'dan alacağız." dedi. Gahramanov, Bakü'de düzenlenen 26'ncı Hazar Petrol ve Gaz Fuarı'nda yaptığı açıklamada, Güney Gaz Koridoru'nun Azerbaycan gazını Avrupa'ya taşımak için yapılan 40 milyar dolarlık bir yatırım olduğunu söyledi. Gahramanov, Güney Gaz Koridoru'nun Azerbaycan'daki üretim noktasından Türkiye'de Eskişehir'e kadar olan kısmının tamamlandığını ve Trans Adriyatik Boru Hattının da (TAP) son aşamada olduğunu dile getirdi.

İYİ FIRSAT ARIYORUZ
GEÇEN yıl Haziran ayında devreye alınan Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattından (TANAP) şimdiye kadar 2 milyar metreküp doğal gazın Türkiye'ye geldiğini ifade eden Gahramanov, bu miktarın yıl sonuna kadar 4 milyar metreküpe çıkacağı bilgisini paylaştı. STAR Rafineride şu ana kadar 1,5 milyon ton ham petrol işlediklerini ifade eden Gahramanov, akaryakıt dağıtımı sektöründe iyi bir fırsat çıktığında konuyu değerlendireceklerini söyledi.

STAR Rafineri Irak’tan petrol almaya başlayacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA