• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Rüzgara meydan okuyan Sedan ’de

Rüzgara meydan okuyan A Serisi Sedan TÜRKİYE’de
Giriş Tarihi: 17.6.2019

Mercedes- Benz'in kompakt sınıftaki ilk sedan otomobili ve sınıfının en yeni üyesi A-Serisi Sedan, Türkiye'de yollara çıktı. Satışa sunulan A-Serisi Sedan'ın, 2019 yılı toplam satışlarının en az yüzde 10'luk dilimini oluşturması ve Mercedes- Benz'e Premium kompakt sınıf liderliğini yeniden kazandırması bekleniyor. Yeni sedan, yapay zeka kullanımının yanı sıra omuz, dirsek ve baş mesafesinde ortalamanın üzerindeki geniş iç mekanı ile dikkat çekiyor.

"TÜRKİYE İÇİN ÖNEMLİ"
Aracın lansman toplantısında konuşan Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu İcra Kurulu Üyesi Şükrü Bekdikhan, "A-serisi sadece Daimler'in global portföyü için değil, Türkiye pazarı için de çok önemli bir ürün. Biz, bugünden sonra artık yeni aracımızı yani A-serisi sedanı Türk tüketicileriyle buluşturmaya başlayacağız" dedi.

"3 YILDIR SEGMENTTE LİDERİZ"
Bekdikhan sözlerini şöyle sürdürdü " Mart ayında Avrupa'da başlamıştı, biz kısmi gecikme yaşadık. Bu aydan itibaren araç bayilerimizde, showroom'larımızda yerini almaya başlayacak. Hem Türkiye pazarı hem de Daimler için önemli ürün. Daimler'e baktığınız zaman dünya çapında 3 senedir premium segmentte 1'inciliği alıyoruz. Yani dünya çapında bu segmenti domine eden bir markamız var. Türkiye'ye baktığımızda aynı şekilde bu segmentte son 3 yıldır 1'inciliğimizi koruyoruz. Satış adetlerimizi geçtiğimiz yıl 14 bin 500 rakamına yakın tamamdık ve segmentimizi 1'inci olarak tamamladık" açıklamasında bulundu.

SPORTİF VE MODERN TASARIM
YENİ A-Serisi Sedan, yeni nesil Mercedes-Benz modellerinin tasarım diline sadık bir görünüm sergiliyor. Kısa ön ve arka uzantılarının da katkısıyla A-Serisi Sedan, dinamik, sportif karakterli bir kompakt sedan gövde oranlarını sunuyor. 246 bin 100 TL'den başlayan lansmana özel fiyatlarla satışa sunulan A-Serisi Sedan, biri dizel ve diğeri benzinli olmak üzere iki farklı motor seçeneğiyle donatılıyor.

ERCAN KARACA

Rüzgara meydan okuyan A Serisi Sedan TÜRKİYE’de haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN