• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

şikayet edilen o özelliği engelledi!

Facebook şikayet edilen o özelliği engelledi!

25.04.2018, 15:46

Geliştirici platformunda bir dizi yenilik duyuran , uygulamaların kullanıcı profillerinde otomatik paylaşımlar yapabilme kabiliyetini kaldırdığını açıkladı.

Uygulamaların otomatik olarak profillerde paylaşımlar yapabilmesi, Facebook kullanıcılarının en şikayetçi oldukları konuların başında geliyordu. Cambridge Analytica skandalı sonrasında dört elle platformun eksiklerini gidermeye başlayan Facebook, uygulamaların artık bu paylaşımları yapamayacağını duyurdu.

ESKİ UYGULAMALAR VE YENİ UYGULAMALAR ARASINDAKİ FARK

Habertürk'e göre değişiklik Facebook'a yüklenecek yeni uygulamalar için bugünden itibaren devreye sokulurken, daha önce kullanıcılardan bu yönde izin almış eski uygulamalar ise 1 Ağustos tarihine kadar otomatik paylaşım izinlerini kullanmaya devam edebilecek.

Facebook, uygulama geliştiricilerinden bu özellik yerine paylaşım tuşlarına odaklanmalarını tavsiye etti.

11 yıllık platformunun en büyük değişimlerini son birkaç haftada duyuran Facebook, ayrıca bundan böyle yalnızca belli başlı önceden onaylanmış uygulamaların Facebook Live canlı video yayınları başlatabileceğini duyurdu.

Facebook şikayet edilen o özelliği engelledi! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN