• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Ege'de bayram var

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İzmir, Uşak, Manisa, Denizli ve Aydın'da coşkuyla kutlandı

Ege'de bayram var

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İzmir, Uşak, Manisa, Denizli ve Aydın'da coşkuyla kutlandı

Ege'de bayram var

İzmir'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen törende 30 ortaokulundan bin 300 öğrenci renkli gösteriler sundu.

Cumhuriyet Meydanı'ndaki tören Atatürk anıtına İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi'nin çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Ege'de bayram var

"TEK ÇOCUK BAYRAMI"

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Yahşi, 23 Nisan 1920'de, "Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir" şiarıyla kurulan meclisin, necip milletin vatan ve bayrak sevgisi, bağımsızlığa olan aşkı ve milli iradenin neticesi olduğunu söyledi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı olarak tarihe geçtiğini hatırlatan Yahşi, "Cumhuriyetimizin kurucusu, Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklarımızın atalarını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaklarına ilişkin sözü, milletimizin evlatlarına duyduğu güvenin ve inancın göstergesidir." dedi.

Ege'de bayram var

Yahşi, hangi ülkeden, hangi kültürden olursa olsun bayramda bir araya gelen dünya çocuklarının sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk, kardeşlik ve barış mesajları verdiği anlattı.

Çocukların en güzel hayallerin mimarı ve teminatı olduğunu vurgulayan Yahşi, şöyle devam etti:

"Güneş yüzlü evlatlarım, siz Türkiye gibi aydınlık ve güzelsiniz. Şanlı tarihimizden alacağınız özgüvenle el ele verip samimiyetle gayret gösterdiğinizde bu cennet vatanımız, bölgemizdeki ve dünyadaki tüm mazlumlara umut ve ilham kaynağı olacaktır. Ay yıldızlı bayrağımızı çok daha yükseklerde dalgalandıracak, bu toprakların şarkısını dünyanın her yerinde söyleyecek ve söyletecek olan sizlersiniz. Yarının Türkiye'si bugün sizlerin omuzları üzerinde yükseliyor."

Ege'de bayram var

Törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla gönderdiği mesajlar okundu.

BİZE ULAŞIN