• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Faciada yeni gelişme! Cenazesine ulaşılamamıştı...

Faciada yeni gelişme! Cenazesine ulaşılamamıştı...

KAYIP PİLOT BERİL GEBEŞ'İ ARAMA ÇALIŞMALARINA YENİDEN BAŞLANACAK

11 Mart tarihinde Dubai'den döndüğü sırada Hüseyin Başaran'ın kızı Mina Başaran ile arkadaşları Jasmin Baruh Siloni, Liana Hananel, Sinem Akay, Aslı İzmirli, Burcu Gündoğar Urfalı, Zeynep Coşkun ile uçağın kabin ekibinden hostes Eda Uslu, pilotlar Beril Gebeş ve Melike Kuvvet'e mezar olan kazada, yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Faciada yeni gelişme! Cenazesine ulaşılamamıştı...

İstanbul'a gelmek üzere Birleşik Arap Emirlikleri'nden havalanan Başaran Holding'e ait özel jet İran'da düşmüş, kazada 3'ü mürettebattan olan hostes Eda Uslu, pilotlar Beril Gebeş ve Melike Kuvvet, işadamı Hüseyin Başaran'ın kızı 28 yaşındaki Mina Başaran ile arkadaşları Jasmin Baruh Siloni, Liana Hananel, Sinem Akay, Aslı İzmirli, Burcu Gündoğar Urfalı, Zeynep Coşkun toplam 11 kişi yaşamını yitirmişti. Cenazelerden 10'u, Türkiye'ye getirilmiş ve Adli Tıp Kurumu'nda da DNA eşleştirmesiyle ilgili gerekli çalışmalar defnedilmişti. Kazayla ilgili de önemli bir son dakika gelişmesi yaşandı. Nevruz Bayram'ı 1 Nisan itibariyle bitecek olan İran'da, bayramın bitmesinin ardından cenazesine ulaşılamayan Beril Gebeş'i arama çalışmalarına yeniden başlanacak.

Faciada yeni gelişme! Cenazesine ulaşılamamıştı...

ALKOL VE TOKSİK MADDEYE RASTLANMADI

Dubai'de Mina Başaran ve 7 arkadaşının bekârlığa veda partisi sonrası Türkiye'ye dönerken İran'da 11 Mart'ta düşen özel jetle ilgili ilk raporun hazırlandığı iddia edildi. Bölgede inceleme yapan Kaza Araştırma ve İnceleme Kurulu ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü uzmanlarının uçağın bakım ve ruhsatında herhangi bir sorun tespit edilmediğini bildirdiği öne sürüldü. Yine iddiaya göre yapılan testler neticesinde uçağın ikinci pilotu Melike Kuvvet ve hostes Eda Uslu'da alkol ve toksik maddeye rastlanmadı.

Faciada yeni gelişme! Cenazesine ulaşılamamıştı...

FARKLI BİR NOKTADA BULUNABİLİR

Kaza sonrası olay yeri ve çevresinde Beril Gebeş'e ait hiçbir bulgu elde edilemedi. Kazanın nasıl gerçekleştiği de henüz netlik kazanmadığından Gebeş'in cenazesiyle ilgili olarak farklı senaryolar düşünülmeye başlandı. Beril Gebeş'in uçak henüz havadayken kırılan camdan fırlayarak kaza noktasından çok uzakta farklı bir noktada bulunma ihtimali değerlendirilen senaryolar arasında. Buna benzer bir olay yıllar öncesinde 87 yolcusu ile İngiltere'den İspanya'ya giden British Airways'e ait 5390 sefer sayılı Bac one Eleven tipi uçağın uçuş sırasında meydana gelmişti.

Faciada yeni gelişme! Cenazesine ulaşılamamıştı...

PİLOTLA AYRINTILI GÖRÜŞME YAPILACAK

THY'ye ait Boeing 757 uçağının, aynı saatlerde İran üzerinde uçuş yaptığı ve pilotun olaya tanık olduğu ortaya çıktı. İran üzerinden İstanbul'a uçtuğu belirtilen pilotun, "Jeti gördüm, normal seyrediyordu. Birden gözden kayboldu" dediği belirtildi.

Pilotla daha ayrıntılı bir görüşme yapılacağı kaydedildi.

 • SON DAKİKA