• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Hain kasalar lüks içinde yaşıyor

FETÖ'nün en güçlü destekçilerinden Nakıboğlu'nun firari üyeleri Osman Nakıboğlu ve oğlu Bahaeddin Nakıboğlu, Amerika'da lüks bir yaşam sürüyor. Firari FETÖ'cülerin Kaliforniya'daki milyon dolarlık evleri görüntülendi

Hain kasalar lüks içinde yaşıyor

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "para kasası" olarak bilinen Naksan Holding'in firari isimleri Osman Nakıboğlu ve oğlu Bahaeddin Nakıboğlu'nun Amerika'daki lüks yaşamları görüntülendi.

Hain kasalar lüks içinde yaşıyor

FETÖ'nün geçmişten beri en güçlü destekçisi, Gaziantep'te sanayicilik yapan Nakıboğlu ailesinden Osman ve Bahaeddin Nakıboğlu, haklarında FETÖ soruşturması başlatılınca 2014 yılında Amerika'ya kaçmıştı. Yurt dışına firar etmeden önce baba-oğul, Naksan Holding bünyesinde birçok şirkette başkanlık ya da üyelik görevleri yürütüyordu.

Hain kasalar lüks içinde yaşıyor

Türkiye'deki yargılama sürecinde, Nakıboğlu aile üyeleri tarafından Naksan Holding üzerinden gayri resmi hesaplardan FETÖ'ye yüklü miktarda kaynak aktarıldığı belirlenmişti.

Hain kasalar lüks içinde yaşıyor

KANAL MANZARALI

Firari Nakıboğlu ailesi üyeleri, Kaliforniya eyaletinin "Bay Area" bölgesinde San Mateo kentine bağlı Foster City semtinde, yaklaşık 2,5 milyon dolar değerindeki evde yaşıyor. Lüks villaların bulunduğu semtte, San Francisco körfezine bağlanan ve üzerinde yapay adaların bulunduğu kanal yer alıyor.

Hain kasalar lüks içinde yaşıyor

Osman ve Bahaeddin Nakıboğlu'nun şu anda kaldıkları kanal manzaralı villalarından önce oturduğu tespit edilen konut ise Los Altos semtinde bulunurken, buranın değerinin de yaklaşık 5,5 milyon dolar olduğu öğrenildi.

 • SON DAKİKA