• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İzmir Körfezi'nde can pazarı

İzmir Körfezi'ne balık avlamak için açılan balıkçı teknesindeki 6 kişi boğulmak üzereyken son anda kurtarıldı. 5 metrelik balıkçı teknesi şiddetli rüzgarın etkisiyle paramparça olurken, dalgalarla boğuşan balıkçıların imdadına deniz polisi yetişti.

İzmir Körfezi'nde can pazarı

İzmir'de 43 yaşındaki evli iki çocuk babası Ümit Yaşar ile arkadaşları Utkucan G. (25), Tahsin U. (25), Mert A. (24), Aykut T. (27), Ali Şahin U. (25) dün sabah (Perşembe) saat 05.00 sıralarında balık avlamak için körfeze açıldı.

İzmir Körfezi'nde can pazarı

Birkaç saat sonra lodos başladı, ardından poyraza döndü. Poyraz tekrardan lodosa dönünce dalga boyları yükselmeye başladı. İçinde 6 kişinin bulunduğu 5 metrelik balıkçı teknesi su almaya başladı. Kıyıya doğru gitmeye çalışan balıkçıların çabası yetersiz kaldı.

İzmir Körfezi'nde can pazarı

Rüzgar ve dalgaların etkisiyle balıkçı teknesi paramparça oldu. Körfezin ortasında boğulmak üzere olan 6 balıkçının yakınından geçen 5 metrelik başka bir balıkçı teknesi yanaştı. Tekneyi batırmamak için kenarlara tutunan balıkçılar ihbar üzerine gelen Deniz Liman Şube Müdürlüğü'ne bağlı bot grup amirliği ekipleri müdahale etti

İzmir Körfezi'nde can pazarı

Polis-1 isimli tekneyle balıkçıları boğulmak üzereyken kurtaran ekipleri Pasaport İskelesi'ne getirdi. Uzun süre olayın şokunu yaşayan balıkçılar bir süre kendine gelemedi. Körfezde yaşanan can pazarı polis kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

İzmir Körfezi'nde can pazarı

DENİZ POLİSİ HAYATIMIZI KURTARDI

Deniz polisi sayesinde hayatlarının kurtarıldığını belirten balıkçı Ümit Yaşar, "Küçük yaşlardan beri balıkçılık yapıyorum. İlk kez böyle bir olay başıma geldi. Sabah saat 05.00 sıralarında körfeze açıldık. Dönmeye yakın bir zamanda önce lodos, sonra da poyraz oldu. Poyraz tekrardan lodosa döndü. Dalga boyları bir anda büyüdü. 5 metrelik balıkçı teknemiz paramparça oldu. Denizde yardım isterken başka bir balıkçı teknesi yanaştı. Ona tutunarak polisi bekledik. Deniz polisi daha sonra bizi tekneye aldı ve kıyıya götürdü. Deniz polisi hayatımızı kurtardı. Onlar olmasaydı şu an belki de yaşamıyorduk" diye konuştu.

 • SON DAKİKA