• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Komando Seher 55 yıl sonra bir ilke imza attı

Komando Seher 55 yıl sonra bir ilke imza attı

İzmir Foça Jandarma Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında aralarında 14 yabancı askeri personelin de bulunduğu 419 subay adayı eğitimlerini tamamladı. Foça Jandarma Komando Okulu'nun 55 yıllık tarihinde bir ilk yaşanarak ilk defa bir kadın kursiyer eğitimi birincilikle bitirdi. Jandarma komandolar tarafından törende yapılan gösteri büyük beğeni topladı.

İzmir'in Foça ilçesinde bulunan Jandarma Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında 43 haftalık eğitimlerini tamamlayan aralarında yabancı ülke askerlerinin de olduğu 8'i kadın 419 subay adayı, komando temel kursunu başarıyla tamamladı.

Komando Seher 55 yıl sonra bir ilke imza attı

Jandarma Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığındaki törende, 8 Azerbaycan, 4 Ürdün, bir Kırgızistan, bir Senegal uyruklu askerin de yer aldığı törende saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Komando Seher 55 yıl sonra bir ilke imza attı

Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Tümgeneral Musa Çitil, törende yaptığı konuşmada, komutanlığın kurulduğu günden itibaren suç ve suçluyla başarılı bir şekilde mücadele ettiğini, yurdun her köşesinde halkla iç içe büyük bir özveriyle görevine devam ettiğini söyledi.

Komando Seher 55 yıl sonra bir ilke imza attı

43 hafta süren eğitimlerde kursiyerlere her türlü arazi koşullarında operasyon yapabilme, ileri teknoloji ürünleri silahları kullanabilmelerine yönelik eğitimler verildiğini anlatan Çitil, "Tarihte mukaddes vatan toprakları söz konusu olduğunda en olumsuz koşullarda dahi devleşerek, dünyanın en büyük güçlerine meydan okuyan jandarma mensuplarının emsalleriyle asla mukayese edilemeyecek yücelikteki vatan sevgisinin erişilmez kahramanlık ruhunun sarsılmaz mücadele azminin ve asil karakterinin bundan sonra sizlerle daha da yükseleceğine olan inancım tamdır." dedi.

Komando Seher 55 yıl sonra bir ilke imza attı

55 YILLIK TARİHTE İLK

Jandarma Komando Okulu ve Eğitim Merkezinin 55 yıllık tarihinde ilk kez bir kadın kursiyer kursu birincilikle tamamladı. Kursa katılan 8'i kadın 419 kursiyer arasında birinci olan Seher Cingöz, yaş kütüğüne plaket çaktı. Törende, eğitimlerde dereceye giren askerlere çeşitli ödüller ile sertifikaları verildi.

BİZE ULAŞIN