• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Son seçim anketleri açıklandı!

Son seçim anketleri açıklandı!

Türkiye için tarihi seçimlere iki gün kaldı. Hafta sonu (24 Haziran Pazar) günü yapılacak olan ve Türkiye için çok önemli ve tarihi öneme sahip olan seçimler için son dakika seçim anket sonuçları ve haberleri gelmeye devam ediyor. Milyonlarca vatandaşın oy kullanacağı seçim öncesi anket şirketleri yaptıkları seçim anketlerini basınla paylaştı. Merak edilen sonuçlara göre AK Parti ve Cumhur İttifakı'nın oy oranları belli oldu. Seçimler ilk turda biter mi? AK Parti ve MHP'nin oy oranları ne kadar? İşte tarihi seçimle ilgili tüm detaylar...

Son seçim anketleri açıklandı!

"RECEP TAYYİP ERDOĞAN KAZANACAK"

Kamuoyu araştırma şirketleri de, siyasi partiler gibi çalışmalarına hız verdi. Seçimlere ilişkin son verilen GENAR'dan geldi. GENAR Başkanı İhsan Aktaş; Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan'ın en az yüzde 51 alarak ilk turda seçimleri kazanacağını söyledi:

Son seçim anketleri açıklandı!

''HDP BARAJI GEÇSE BİLE...''

Aktaş, elindeki son verilere göre; HDP'nin barajı geçmesi durumunda bile Cumhur İttifakı'nın tek başına iktidara geleceğini söyledi.

Son seçim anketleri açıklandı!

"İLK TURDA SEÇİM BİTER"

Akşam Gazetesi'ne konuşan İhsan Aktaş, "Geçtiğimiz dönemlerde kritik birkaç seçim atlattık. Cumhurbaşkanlığı seçiminde 51 küsur bir oy vardı Erdoğan'ın almış olduğu ve o seçimi kazandı. Referandumda da 50 üzerinde bir bantta bitti. Referandum zor bir meseleydi. Bir ülkenin 100 yıllık alışkanlığını değiştiriyorsunuz. AK Parti bunu başardı. Şimdi Cumhurbaşkanı oyu düşse nereye kadar düşer. Bir önceki cumhurbaşkanlığı seçiminde aldığı oy alt baremdir. Bu anlamda birinci turda iş biter." diye konuştu.

Son seçim anketleri açıklandı!

Cumhur İttifakı'nın oy oranının yüzde 50'nin üzerinde olduğunu belirten Aktaş, "Bu da normal almış oldukları vekile göre en az 20-30 avantaj demek. Meclis aritmetiği AK Parti'nin tek başına iktidar olacağı bir aritmetik ortaya çıkarır.

BİZE ULAŞIN