• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Tuğba Özay: "Ülkemi çok seviyorum, Bergama’ya aşığım!"

Tuğba Özay: Ülkemi çok seviyorum, Bergama’ya aşığım!

Türkiye'nin tanınmış mankenlerinden, şarkıcı ve oyuncu Tuğbay Özay, özel bir gecede sahne almak için geldiği Bergama'da hayranlarıyla buluştu. Bergama'nın tarihi ve doğa güzelliklerini gezen Özay, kendisi ve sanat dünyasına ilişkin ilginç açıklamalarda bulundu.

Organizasyonunu Ümit Çevik ve Mehmet Akpak'ın, Menajerliğini Levent Adıgüzel ve sponsorluğunu Hasan Erik'in yaptığı gecede sahneye çıkan Tuğba Özay güzelliği kadar, şık elbisesi, dansı, enerjisi ile Bergamalılardan büyük ilgi gördü.

Tuğba Özay: Ülkemi çok seviyorum, Bergama’ya aşığım!

Yüzyılların medeniyeti var Bergama'da

Güzel oyuncu ve şarkıcı Tuğba Özay konser için geldiği Bergama'da ilçenin dünyaca ünlü Kozak yaylasını gezdi. Özay, "Bergama'ya beni ilk kez babam getirmişti çok küçük yaşlarda. O yıllarda buranın tarihine hayran kalmıştım. Yüzyılların medeniyeti var aslında Bergama'da. Bergamalılar çok şanslı. Çünkü sahip çıkmaları gereken müthiş bir kültür var, müthiş bir hazine. Onun dışında doğal güzellikleri çok fazla sayıda. Bergama bence değeri az bilinen yerleşim yerlerimizden biri, ilçelerimizden biri. Halbuki yüzyıllar önce burası bir krallıkmış ve sonrasında da birçok kültürü barındırmış. Bu anlamda Bergama'nın daha çok öne çıkması gerekiyor" dedi.

Tuğba Özay: Ülkemi çok seviyorum, Bergama’ya aşığım!

"Sanatçı Arkadaşım Hüsnü Şenlendirici'yi Kutluyorum"

Ünlü Klarnet Virtüözü Hüsnü Şenlendirici'yi Bergama'da iki yıldır düzenlediği ve uluslararası alanda sanatçıları Bergama'ya getirdiği için kutladığını ifade eden güzel oyuncu ve şarkıcı Tuğba Özay, "Dünya çapında, kendi alanlarında çok önemli sanatçıları Bergama'ya getirip ağırlıyormuş, bu çok güzel bir şey. Sanatçıların doğdukları yerlere bu vefayı göstermeleri çok takdire şayan bir durum. Tabi ki bu anlamda bu girişimlerde bulunan insanlara da destek vermesi gerekiyor, halkın da aynı şekilde." dedi.

Tuğba Özay: Ülkemi çok seviyorum, Bergama’ya aşığım!

"Bergama Halkı Çok Duyarlı, Çok İçten ve Misafirper"

Bergama halkının çok duyarlı olduğunu, içten, çok sıcakkanlı, çok da misafirperver olduğunu belirten Özay, "Dün akşam burada özel bir gecede sahne aldım. Şarkılarımızla coştuk ve eğlendik, dans ettik. Çok güzel bir gece yaşadık hep beraber. Daha önce de birkaç ay öncesinde 'Kocamın Nişanlısı' isimli tiyatro oyunumuz ile gelmiş ve o zaman Bergamalıları güldürmüştük. Bergama'ya daha sık gelmek istiyorum açıkçası bu bölgeye daha sık gelmek istiyorum. İnsanlar sanata ve sanatçıya burada önem veriyor diye düşünüyorum. Bugün de çok güzel bir doğa manzarasının içerisindeyiz.

Tuğba Özay: Ülkemi çok seviyorum, Bergama’ya aşığım!

Harika bir tabiat parkındayız esasında. Bir yanımızda dere akıyor, çiçekler, kuşlar, kelebekler ve ağaçlar. Hayat esasında bu kadar basit. Yani hayat çok çetrefilli gibi görünüyor ama o hayatı çetrefilli yapan insanın ta kendisi. Doğa bize çok güzel şeyler sunuyor. Şu kuş sesini dinlemek bile, şu derenin şırıltısını dinlemek bile, şu kelebeğin uçuşunu görüp ondan feyz almak bile başka dünyalara gitmek bile bence muazzam. Bunu da herkes yapamıyor çünkü insanca yaşayabilmek, yaşamının değerini bilmek çok önemli. Bergama'da iki gündür bulunuyorum ve buranın doğası, havası ve insanların sıcaklığı bana bu duyguları ve bu sıcaklığı yaşattınız. Çok teşekkür ediyorum. Birazdan da alışverişimizi yapacağız, çünkü Bergama'nın nesi meşhur? Tabi ki Bergama Tulum Peyniri, zeytinyağı ve çam fıstığı, bunları almadan gitmek olmaz." şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN