• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Canan Karatay veganlara savaş açtı

Ünlü beslenme uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, hayvansal gıdaları yemeyi reddeden veganları yerden yere vurdu, onlar için demediğini bırakmadı: Veganlar yalnız tahıl yiyor tavşan ve koyun gibi" dedi.

Canan Karatay veganlara savaş açtı

Yaptığı açıklamalar ve beslenme önerileriyle bilinen Prof. Dr. Canan Karatay, bu sefer de veganları topa tuttu. "Vegan demek tahıl beyinli demek, veganlık hastalıktır" diyen Canan Karatay, "Veganlar kısa ömürlüdür. Veganlar yalnız tahıl yiyor tavşan ve koyun gibi. Veganlık hastalıktır" dedi. Vegan ne demektir? Veganlar nasıl beslenir? Et yerler mi?. Süt içerler mi?.. İşte Canan Karatay'ın vefanları topa tuttuğu açıklamalar ve veganlıkla ilgili bilmeniz gerekenler...

Canan Karatay veganlara savaş açtı

Türkiye'nin başlıca tuz üretim merkezlerinde üretilen 16 farklı markada sofra tuzunun tamamında miktoplastik bulunması ile ilgili de konuşan Canan Karatay, kaya tuzunun aslında bir tuz değil, çok önemli bir mineral olduğunu belirtti. Karatay, "Tuzsuz kalmak kalp krizi ve felç yapabilir. Sofra tuzu tehlikelidir. Rafine edilmesi lazım" dedi.

Canan Karatay veganlara savaş açtı

TAHIL HAYVAN YEMİDİR...

Canan Karatay, "Tahıl hayvan yemidir. İnsan vücudu tahılları kullanmaya programlanmamıştır. Tahıl yersek koyun gibi oluruz. Tahıl yersek tahıl beyinli oluruz. Vegan demek tahıl beyinli demek. Veganlar kısa ömürlüdür. Veganlar yalnız tahıl yiyor tavşan ve koyun gibi. Veganlık hastalıktır" ifadesini kullandı.

Canan Karatay veganlara savaş açtı

Canan Karatay, "İthal kuruyemiş yenmemeli. Kuru baklagiller çok önemli. Mutlaka yenmeli. Kuru baklagiller tahıl değildir" ifadesini kullandı. "Öğütülmemiş, rafine olmamış kaya tuzu… Kristale bir şey bulaşmaz. Tuz tüketmezsek hayat olmaz. Bütün sinir sistemimizin iletisindeki her şeyin altında tuz var. Tuz olmazsa hiçbir organımız çalışmaz " diyen Canan Karatay şöyle devam ediyor:

Canan Karatay veganlara savaş açtı

"Tuzsuz kalmak kalp krizi ve felç yapabilir. Sofra tuzu tehlikelidir. İşlem görüyor. Tuz çok önemli bir madde. Rafine edilmesi lazım. Tansiyonu yükselten şekerdir. Tuzsuz hayat olmaz" şeklinde konuştu. Karatay, "Kaya tuzu le suyu içebilirsiniz. Bu sağlıklı. Ast yapan şekerdir, ekmektir, undur, şekerli ve gazlı içeceklerdir."

BİZE ULAŞIN