• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Çukur ve çamur İzmirliyi bezdirdi

Sokak aralarında kazıldıktan sonra kapatılıp asfaltlanmayan pek çok yol ise adeta çamur deryasına döndü. İzmirliler, "Bizi perişan eden bu görüntü, İzmir için klasik hale geldi. Her yağmurda manzaramız çukur, çamur" dedi

Çukur ve çamur İzmirliyi bezdirdi

METİN BURMALI

İzmir, altyapı yetersizliği yüzünden bir kez daha yağmura teslim oldu. Sağanak yağış cadde ve sokaklarda su baskınlarına yol açarken, göle dönen yollarda araç sürücüleri zor anlar yaşadı.

Çukur ve çamur İzmirliyi bezdirdi

YOLLAR GÖLE DÖNDÜ

Kent içinde biriken yağmur suları Körfez'in mavisini kahverengiye döndürürken, sokak aralarında kazıldıktan sonra kapatılıp asfaltlanmayan yollar çamur deryası oldu. Vatandaşlar, "Her yağmur sonrası bir İzmir klasiği yaşanıyor. Çukur, çamur hep aynı manzara" dedi.

Çukur ve çamur İzmirliyi bezdirdi

Sabah başlayan ve zaman zaman etkisini arttıran sağanak yağış, İzmir'deki altyapı eksikliğini bir kez daha gözler önüne serdi.
Bazı ev ve işyerlerini su basarken, araç trafiğinin yoğun olduğu ana yollar göle döndü. Yağmur nedeni ile evinden işine giden İzmirliler zor anlar yaşarken, trafikteki sürücüler de araçları ile göle dönen yollarda kalmamak için yoğun çaba harcadı.

Çukur ve çamur İzmirliyi bezdirdi

Balçova ilçesi Bahçelerarası Mahallesi'ndeki cadde de yağmur sularına teslim oldu. Levent Marina Kavşağı olarak bilinen Haydar Aliyev Bulvarı ile Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nın kesiştiği nokta olan İnciraltı'nda da sürücüler zor anlar yaşadı. Sağanak yağış sonrası biriken yağmur suları araç boyuna ulaşırken, sürücüler göle dönen yolda kalmamak için yoğun çaba harcadı. Manzara, görenlere 'Pes' dedirtti.

Çukur ve çamur İzmirliyi bezdirdi

GELİP BU YOLLARDA YÜRÜSÜNLER!

Buca Hürriyet Mahallesi 471 Sokak'ta kazıldıktan sonra kapatılmayan yol çamur deryasına döndü.
Benzer su birikintileri yüzünden kentin göbeğindeki sokaklarda yürümekte güçlük çektiklerini belirten vatandaşlar, "CHP belediyeciliğinde çukur ve çamur olmadan olmaz. Biz bu tür manzaraları görmeye alıştık. İzmir Büyükşehir ve ilçe belediyeleri halimizi görsün, yeter artık. Belediye yetkililerini bu yollarda yürümeye davet ediyoruz" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN