• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Helal olsun ustam

İsmail Adıgüzeloğlu ulusal ve uluslar arası müsabakalarda birçok büyük başarıya imza attı

Helal olsun ustam

İzmir'de 3. Sanayi Sitesi'nde motor ustası olarak çalışan İsmail Adıgüzeloğlu (52), fazla kilolarından kurtulmak için başladığı atletizmde büyük başarılara imza attı. Koşmayı hobiden çıkarıp, hayatının merkezine koyan ve yarışlara katılmaya başlayan Adıgüzeloğlu, birçok yarışta kürsüye çıkarak madalyalar aldı. Yüzlerce turnuvada yarışan Adıgüzeloğu, bu turnuvalarda çok sayıda madalya kazanmayı başardı.

Helal olsun ustam

"KOŞMAK YAŞAMIMIN PARÇASI"

Fazla kilolarından kurtulmak için amatör olarak koşmaya başladığını söyleyen İsmail Adıgüzeloğlu, "Yaklaşık 100 kiloya çıkınca bu durum beni rahatsız etti ve kilo vermek için koşuya başladım. Sonrasında bugün aynı kulüpte spor yaptığımız arkadaşlarımla tanıştım ve profesyonel adım attım. İlk olarak bir kros yarışında koşmuştum. Sonrasında da yarışlar birbirini takip etti ve 15 senedir bu sporun içinde kaldım. Koşmak benim yaşamımın bir parçası oldu" diye konuştu.

Helal olsun ustam

SABAH 04.30'DA KALKIYOR

Koşu parkurlarının tozunu attıran İsmail Adıgüzeloğlu bir yandan da yıllardan bu yana yaptığı motor ustalığına da devam ediyor. Bu durumun fedakarlık gerektirdiğini belirten Adıgüzeloğlu, "Yarışların yanı sıra idmanlarımı da yapıyorum. Eğer idman yapmazsanız başarılı olamazsınız. İdmanlar için sabah 04.30'da kalkmam gerekiyor. Sabah 08.00'da dükkana gelip müşterilere hizmet vermek zorundayım. Sonuçta motor ustalığı benim işim. Hayatımı motor ustalığından kazandığım parayla idame ettiriyorum" dedi.

Helal olsun ustam

HERŞEYİN İLACI SPOR

Sporla uğraşmanın iş hayatına olumlu bir katkı yaptığının altını çizen İsmail Adıgüzeloğlu, "Çünkü sporla uğraşan insan daha sabırlı olurken, hayata da geniş açıdan bakabiliyor. Çünkü sabırsız olursanız 42 kilometre maratonu çıkaramazsınız. Bu sabır duygusu insanın iş hayatına da yansıyor. Koşan insanın ne hedefi biter ne koşma arzusu biter. Sağ olduğum sürece koşmak istiyorum" dedi.

BİZE ULAŞIN