• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Karşıyaka silip geçti

Karşıyaka yönetimi 5 ayda 5 futbolcunun alacağını verip kulübün 24 puanının silinmesine engel oldu. Son olarak Nijeryalı Ofoedu'nun alacağı ödendi

Karşıyaka silip geçti

Karşıyaka yönetimi 5 ayda 5 futbolcunun alacağını verip kulübün 24 puanının silinmesine engel oldu. Son olarak Nijeryalı Ofoedu'nun alacağı ödendi.

Karşıyaka silip geçti

Bu sezon 3. Lig'de mücadele edecek olan KSK'de 20 Ocak'ta iş başı yapan Turgay Büyükkarcı yönetimi 5 ayda 5 futbolcunun alacağını ödeyip kulübün 24 puan silme cezasını bertaraf etti.

Karşıyaka silip geçti

Yeşil kırmızılı Yönetim, eski yabancılardan Shukurov, Kovalchuk, Juninho ve Banahene'den sonra kulübün Ofoedu'ya olan borcunu da kapatıp futbol takımını büyük bir yükten kurtardı, FIFA tarafından sahaya bile çıkmadan amatör kümeye düşürülme tehlikesini önledi. FIFA Disiplin Komitesi'nin Ofoedu'ya olan borcunu kapatması için 26 Haziran Salı gününe kadar süre verip aksi takdirde kulübe 6 puan silme cezası keseceğini bildirdiği Kaf-Kaf'ta Başkan Turgay Büyükkarcı, ödemeyi kendi yaptı.

Karşıyaka silip geçti

Ofoedu'yla temas kurarak alacağından faizlerini sildiren Karşıyaka'da Büyükkarcı, cebinden 59 bin 120 Dolar (277 bin TL) ödeyerek borcu kapattı.
Yeşil-kırmızılılar böylece henüz sezon başlamadan 6 puanının silinmesinin önüne geçti. Mutlu Altuğ'un başkanlığı döneminde Ofoedu'ya olan borcu yüzünden Ekim 2016'da FIFA'dan 2 dönem transfer yasağı alan Kaf-Kaf'ın geçen sezon başında ise Banahene'nin alacağı nedeniyle 3 puanı silinmişti.

Karşıyaka silip geçti

Yabancı oyuncu borçlarının temizlenmesiyle Karşıyaka'nın önünde tehlike yaratabilecek eski yabancılardan yalnız Duric ve Fall'ın alacakları kaldı.

Karşıyaka silip geçti

Daha önce şubat ayında Shukurov, Kovalchuk ve Banahene'nin alacaklarını Folkart Yapı'nın 2 milyon 325 bin TL'lik mali desteğiyle ödeyip 18 puanının silinmesini önleyen Karşıyaka'da yönetim, geçen ay Banahene'nin 213 bin TL alacağını kapatıp futbol takımının 3. Lig'den FIFA kanalıyla amatöre düşürülmesinin önüne geçmişti.

Karşıyaka silip geçti

Karşıyaka, Ofoedu'ya yaptığı ödemenin yanı sıra 253 bin TL tutarındaki güncel vergi borcunu da kapattı. Yeşil-kırmızılı yönetim, vergiyi ödemek için kendi içinde kaynak oluşturup 1000 adet futbol takımı kombinesi satın alma çözümünü üretti. Yeşil kırmızılı futbol takımının ceza almaması için aciliyet teşkil eden ödemeleri yapan Kaf-Kaf, futbolda iç transferde Tayfun Pektürk, Abdülhamit Yıldız, Hakan Kuş ve Metin Peker ile de anlaşıp kadroyu korumaya çalışacak.

BİZE ULAŞIN