• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Vah Buca vah!

Amatör kümeye düşme tehlikesi yaşayan Bucaspor'da teknik heyet ve futbolcular isyan bayrağını açtı

Vah Buca vah!

TFF 3. Lig 3. Grup'ta mücadele veren Bucaspor sancılı günler yaşıyor. 2011-2012 sezonunda forma giyen Jonathan Pariente'ye olan borç nedeniyle amatör kümeye düşme tehlikesiyle karşı karşıya kalan kulüpte başkan Cihan Aktaş'ın istifası sonrası çare aranıyor.

Vah Buca vah!

KABUS GİBİ ÇÖKTÜ

Maddi yetersizlik nedeniyle yaşanan kabus sebebiyle teknik heyet ve futbolcular çareyi Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina'nın kapısına dayanmakta buldu. Dün sabah teknik direktör Algun Erdem ve ekibi ile 25 kişilik futbolcu kadrosu Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina'nın makamına çıkarak isyan ettiler. Buca Belediyesi'ni protesto etmek amacıyla toplanan ardından ziyaretle sonlanan zirvede genç futbolcu Çağlayan ilk sözü aldı. Çağlayan, kulübün ayakta kalması için Pariente'ye borcun belediye tarafından karşılanması talebinde bulundu.

Vah Buca vah!

"YASAL ENGEL VAR"

Çağlayan, akademi ve Bucaspor'un geleceğinin bu yardıma bağlı olduğunu aktarırken sarı-lacivertlilere Piriştina'nın yanıtı ise olumsuz oldu. Piriştina, "Taraftarların deplasmanlara ulaşımı, akademi ve profesyonel takıma mazot ve otobüs desteği, A takıma yeni forma ve 100 bin liralık forma reklamı, akademi tesislerinin elden geçirilmesi ve ayrıca para yardımı yaptık. Ancak bunların dışında bir destek vermem mümkün değil. İşiniz sahada mücadele. Kulübe kaynak bulmak bizlerin işi. Bunu da bizler halledeceğiz ama birlik olmak şart" diye konuştu.

Vah Buca vah!

ALGUN ERDEM DE İSYANA KATILDI!

Futbol cuların başında Başkan Levent Piriştina'yı ziyaret eden teknik direktör Algun Erdem, "Puan silme cezası ve amatör kümeye düşme tehlikesinin net olarak gündeme geldiği bir ortamda benim oyuncularıma motivasyonuna hakimiyetim teknik anlamda mümkün değil. A takım ve akademideki oyuncular Buca'nın meyveleri. Bu meyvelerin bitmesi demek, çok büyük bir olaya sebep olur" dedi. Başkan Piriştina'da, Erdem'e, "Hocam sizin daha kaç gün oldu, geleli. Buca'nın akademisini, meyvelerini, değerini en iyi bilenlerden biriyim. Ben ve yönetim bu konuyla ilgileneceğiz. Ama ben bu borcu tek başıma ödeyemem" dedi.

Vah Buca vah!

KÜME DÜŞME KORKUSU

TFF 3. Lig 3. Grup'ta transfer yasağı yüzünden altyapı kadrosuyla mücadele ederek düşme hattında yer alan ve başkan Cihan Aktaş'ın maddi sorunlar ve destek sözlerinin tutulmaması nedeniyle istifa ettiği Bucaspor'un önünde büyük tehlike var.

Vah Buca vah!

2010-11 sezonunda takımda forma giyen Pariente, 24 saat içinde alacağı ödenmezse FIFA'ya kulübe 6 puan silme ve küme düşürme cezası verilmesi talebiyle başvuru yapacağını bildirdi.

Vah Buca vah!

Yönetim oyuncuyla daha önceden yapılan protokoldeki taahhütlerin yerine getirilmediğini hatırlatıp ödeme yapacak gücünün olmadığını açıkladı.

BİZE ULAŞIN