• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Akdağ'ın tabiat harikası: Kocayayla

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesindeki Akdağ Tabiat Parkı'nda bulunan 1550 rakımlı Kocayayla, son dönemde özellikle yaz aylarında doğa, kamp ve karavan turizminin gözde mekanı oldu

Akdağ'ın tabiat harikası: Kocayayla

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesindeki Akdağ Tabiat Parkı'nda bulunan 1550 rakımlı Kocayayla, Tarım ve Orman Bakanlığının yatırımlarıyla doğa, kamp ve karavan turizminin gözde mekanı oldu.

Afyonkarahisar-Denizli sınırını belirleyen Akdağ'ın Sandıklı kısmında yer alan Kocayayla, geniş karaçam ormanı ve meşeliklerinin manzarasıyla adeta büyülüyor.

Akdağ'ın tabiat harikası: Kocayayla

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Kocayayla'ya son yıllarda sosyal tesisler, yapay Akdağ Göleti ile enerjisini güneş panellerinden karşılayan bungalov evler yapıldı.

İki yıl önce işletmesi Sandıklı Belediyesine devredilen Akdağ Tabiat Parkı ve Kocayayla, yaz aylarında cezbeden doğası ve yaban hayatıyla dikkati çekiyor.

Akdağ'ın tabiat harikası: Kocayayla

Endemik 124 bitkiyi bünyesinde barındıran Akdağ'daki Tokalı Kanyon, yılkı atları ile kızıl geyikler de yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Akdağ Tabiat Parkı Sorumlusu Mehmet Miraç Aktürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bakanlığın yatırımlarıyla Kocayayla'nın turizme kazandırıldığını söyledi.

Akdağ'ın tabiat harikası: Kocayayla

"Yatırımlarla doğa harikası Akdağ'ın güzelliğine güzellik katıldı." diyen Aktürk, şöyle devam etti:

"Kocayayla'mız bölgemizde alternatif turizmin merkezi konumunda. Konaklama için bungalov evlerimiz var. Burada doğa yürüyüşü ve dağ bisikleti sporları yapılıyor. Yine yapay göletimizde sultan kayığımız ile botlarımız bulunuyor. Doğal güzellikleri için günübirlikçilerin yanı sıra Türkiye'nin her yerinden çadır, kamp ve karavan turizmi için Akdağ'ımıza çok sayıda turist geliyor. "

Akdağ'ın tabiat harikası: Kocayayla

"ŞEHİR MERKEZLERİNDEN DOĞAYA DOĞRU BİR EĞİLİM SÖZ KONUSU"

Aktürk, Kocayayla'nın Türkiye'nin her yerinden misafirlerini ağırladığına işaret ederek, ziyaretçi sayısının her yıl artış gösterdiğini vurguladı.

 • SON DAKİKA