• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

AÖF'den sınav kararı! AÖF online sınav ne zaman hangi tarihte yapılacak? AÖF'ten açıklama...

Dünyayı etkisi altına koronavirüs salgını nedeniyle eğitim alanında bazı önlemler alındı. Bunlardan biri de Anadolu Üniversitesi AÖF ara sınavları. Anadolu Üniversitesi yaptığı son dakika açıklamasına göre bahar dönemi ara sınavlarının hangi tarihlerde ve ne şekilde yapılacağını duyurdu. Yapılan duyuruya göre sınavlar online sistemde gerçekleşecek. Peki AÖF sınavları hangi tarihte ve nasıl yapılacak? İşte AÖF sınavı ile ilgili merak edilenler...

AÖF'den sınav kararı! AÖF online sınav ne zaman hangi tarihte yapılacak? AÖF'ten açıklama...

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim İktisat ve İşletme fakültelerinin bahar dönemi ara sınavlar için merakla beklenen karar çıktı. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, canlı yayında Açıköğretim Sistemi Bahar Dönemi ara sınavlarına ilişkin alınan kararları açıkladı. Peki, AÖF sınavları ne zaman yapılacak? AÖF sınavı ne şekilde yapılacak? İşte merak edilenler...

AÖF'den sınav kararı! AÖF online sınav ne zaman hangi tarihte yapılacak? AÖF'ten açıklama...

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim İktisat ve İşletme Fakülteleri (AÖF) ara sınavlarını internet tabanlı yapılmasında karar kıldıklarını bildiren Çomaklı, öğrencilerin istedikleri gün ve saatte bulundukları yerden sınav sistemine internet erişimi üzerinden giriş yapabileceklerini bildirdi. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim İktisat ve İşletme fakültelerinin bahar dönemi ara sınavları, 18 Nisan-7 Mayıs tarihlerini kapsayan 20 günlük süreçte internet tabanlı ortamlarda yapılacak.

SINAV SİSTEMİ GİRİŞİ 18 NİSAN'DA ERİŞİME AÇILACAK
Konuyla ilgili bilgilendirme yapan Anadolu Üniversitesi "Açıköğretim Sistemi Sınav Giriş Sistemi 18 Nisan 2020 tarihinde erişime açılacaktır." açıklamasında bulundu. Sınav sürecine ilişkin tüm bilgiler Anadolu Üniversitesi'nin resmi kanalları üzerinden paylaşılacak.

AÖF'den sınav kararı! AÖF online sınav ne zaman hangi tarihte yapılacak? AÖF'ten açıklama...

1 milyondan fazla öğrencisi bulunan Açıköğretim Sistemi'nde 18-19 Nisan'da yapılacak sınavlarının durumunun merak edildiğini belirten Prof. Dr. Çomaklı, şöyle konuştu:

"Bugün itibarıyla 3 haftalık bir süreç var. Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ki en üst makam Cumhurbaşkanlığı ile diğer birimlerin aldığı kararlar çerçevesinde insanları bir araya getirmeme konusunda hemfikir kaldık. İlgili kurumlarımız ve Senato kararımızla Açıköğretim Sistemi'nin devam ettirilmesi ve yetki alarak bu erteleme yapılacaksa ertelemenin, değilse başka başka bir çözüm yolu varsa bunu aramanın yollarına gittik. Bu doğrultuda Açıköğretim, İktisat ve İşletme fakültelerinin 2019-2020 öğretim yılı bahar dönemi ara sınavlarının 18 Nisan-7 Mayıs tarihlerinde 20 günlük süreçte internet tabanlı ortamlarda gerçekleştirilmesi kararı alınmıştır."

AÖF'den sınav kararı! AÖF online sınav ne zaman hangi tarihte yapılacak? AÖF'ten açıklama...

KİŞİYE ÖZEL SINAV

Alınan kararda sınav süreçlerinde öğrencilerin bir arada bulunmalarının meydana getireceği salgın riski başta olmak üzere sınavların ertelenmesi durumda mezuniyetlerinin gecikmesi ve öğretim sürecinin uzaması gibi ortaya çıkacak olumsuzlukların da göz önünde bulundurulduğunu anlatan Rektör Çomaklı, şöyle devam etti:

"Bu kararla 1 milyonu aşkın öğrenci için internet tabanlı sınav uygulamasın yönelik bütün hazırlıklar tamamlanmış ve ayrıca Açıköğretim Sistemi'nin çok farklı sosyo demografik gruplardan oluşan öğrenci çeşitliliği gözetilerek kapsamlı, detaylı çalışmalar yürütülmüştür. Bahar dönemi ara sınavlarının internet tabanlı ortamda gerçekleştirilmesi için gerekli hazırlıklar tamamlanmıştır. Açıköğretim sınavları ilk defa internet ortamında kişiye özel olarak gerçekleştirilecektir. Sınava katılan her öğrenci eş değer farklı sorularla karşılaşacaktır. Bilgisayar, tablet, cep telefonu gibi internete erişim sağlayabilen her türlü materyalin kullanılmasına dönük testler de gerçekleştirilmiştir. Öğrenciler istedikleri gün ve saatte bulundukları yerden sınav sistemine internet erişimi üzerinden giriş yapabilecektir."