• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bodrum’da adım atacak yer kalmadı 

Kurban Bayramı tatilini fırsat bilen tatilciler her yıl olduğu gibi bu yıl da Bodrum'u tercih ettiler. Birçok ilden yaklaşık 1,5 milyon yerli turist ilçede uzun trafik kuyrukları oluşturdu. Bodrum'da güvenlik önlemleri üst düzeye çıkarılırken araçlar 5 kilometrelik yolu geçmekte güçlük çekti. Araçlarıyla ilçeye gelen yerli turistlerin 5 günlük Kurban Bayram'ı tatilli trafik çilesiyle başladı.

Bodrum’da adım atacak yer kalmadı

Tatilciler, 5 günlük Kurban Bayramı tatilinin ilk gününde Bodrum'a akın etmeye başladı.

Bodrum’da adım atacak yer kalmadı

Bayram tatilini fırsat bilen ve Cuma günü mesainin bitiminin ardından yola çıkan binlerce tatilci nedeniyle Bodrum'da kilometrelerce trafik kuyruğu oluştu.

Bodrum’da adım atacak yer kalmadı

Bodrum'a karayoluyla gelen çok sayıda tatilci ise trafiği durma noktasına getirdi. Tatilciler Bodrum başta olmak üzere Marmaris, Fethiye, Ula ve Akyaka gibi turistlik bölgeleri tercih etti.

Bodrum’da adım atacak yer kalmadı

Verilere göre Kurban Bayramı'nda Ege ve Akdeniz kıyılarının son 5 yılın en yoğun sezonunu geçirmesi bekleniyor. En büyük yoğunluk yaklaşık 1,5 milyon turistle Bodrum'da yaşanırken, Fethiye, Marmaris, Ula, Datça ve Akyaka gibi tatil yörelerinde de yoğunluk yaşanmaya başlandı.

Bodrum’da adım atacak yer kalmadı

Muğla'nın turistik ilçelerine yaklaşık 4 milyon tatilcinin geleceği tahmin ediliyor. Yetkililer ise rezervasyonsuz ilçeye gelenlerin geri dönme ihtimali olduğunu, bayramlarının kabus olmasını için tatilcilere rezervasyon yaptırmadan yola çıkılmaması yönünde uyarılarda bulundu.

BİZE ULAŞIN