• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bu tarif ile öksürükten kurtulmak mümkün!

Kış mevsiminin gelmesi ve soğuk havaların kendini hissettirmesi ile hastalıklar da görülmeye başladı. Grip, soğuk algınlığı, nezle gibi hastalıklar bu dönemlerde en çok yaşanan hastalıkların başında geliyor. Özellikle yaşanan öksürük krizleri en çok rahatsızlık veren durumlardan biri. Mutfaklarımızda bulunan bazı besinler öksürüğün doğal reçetesi. Bu yöntemle öksürüğe son verebilirsiniz. İşte siyah turp ve bal kullanılarak hazırlayabileceğiniz doğal öksürük şurubu tarifi diğer doğal çözümler...

Bu tarif ile öksürükten kurtulmak mümkün!

Siyah turp ve bal alternatif tıpta öksürük, bronşit ve diğer solunum sistemi rahatsızlıkları için doğal bir çare olarak kullanılmıştır. Bu olağanüstü öksürük şurubu hoş bir tada sahiptir ve hazırlanması çok kolaydır.

Çok sağlıklı fakat yine de masalarımızda pek görülmeyen bu değerli sebzeyi kullanmanın tüm yollarını öğrenmek için okumaya devam edin.

Bu tarif ile öksürükten kurtulmak mümkün!

SİYAH TURPUN FAYDALARI

Siyah turp Asya'dan geldiği ve en erken ekilen gıdalardan biri olduğuna inanılıyor. Eski Mısırlılar tarafından turpun tohumları yağ üretimi için kullanılırmış. siyah turpun her zaman kırmızıya oranla daha sağlıklı olduğu söylenmektedir.

C vitamini açısından kara turp portakal ve diğer meyvelerden daha üstündür.

Bu tarif ile öksürükten kurtulmak mümkün!

C vitamini eksikliği olanlara karaturp tüketilmesi şiddetle tavsiye edilmektedir.

Özellikle kışın siyah turpun içerisina bal koyarak tüketmek hem hastalıkların giderilmesine yardımcı olur hem de bağışıklık sitemini hızlı bir şekilde güçlendirir. C vitamini kış ayları için oldukça önemli bir vitamin türüdür. Bu vitamin kış aylarında özellikle önemlidir, çünkü gribin ve soğuk algınlığının önlenmesinde inanılmaz derecede fayda sağlar.

Bu tarif ile öksürükten kurtulmak mümkün!

Siyah turp ve bal sağlık açısından çeşitli faydalar sağlamaktadır.Siyah turp ve balın nasıl hazırlandığını anlatmadan önce ilk olarak faydalarından bahsetmemizde yarar var.

Bu tarif ile öksürükten kurtulmak mümkün!

İŞTE SİYAH TURP VE BALIN FAYDALARI

1- İçerdiği yüksek miktardaki antioksidandan dolayı kan damarlarını hasardan korur. İnme ve felç riskini azaltır.

2- Düzensiz kalp atışları, yorgunluk ve kas kramplarının düzelmesine yardımcı olur.