• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Canan Karatay'dan şaşırtan öneri!

Yaptığı açıklamalar ile genellikle meslektaşları ile pek uyuşmayan Prof. Dr. Canan Karatay, ilginç bir açıklamaya daha imza attı. Karatay, gün içinde oldukça sık tükettiğimiz çay ile ilgili şaşırtıcı bilgiler verdi.

Canan Karatay'dan şaşırtan öneri!

Kurtlu elma yenmesini öneren Prof. Dr. Canan Karatay, sağlıklı beslenme için ilginç önerilerde bulundu. İşte Canan Karatay'ın "yok artık" dedirtecek tavsiyeleri.

Canan Karatay'dan şaşırtan öneri!

Kahvaltıların vazgeçilmezi olan zeytini bol bol tüketmek gerektiğini anlatan Karatay, zeytinin en sağlıklı meyve olduğunu ifade söyledi. Şeker bağımlılığına da dikkat çeken Karatay, şekerin vücudumuz için adeta bir zehir olduğunu söyleyerek, gün içinde sık sık tükettiğimiz çaya da şeker yerine tereyağı eklenerek içilmesini tavsiye etti.

Canan Karatay'dan şaşırtan öneri!

Şekerin kanseri beslediğinin altını çizen Karatay, şeker kullanımına bağlı olarak yıllar içinde hastalıkların arttığını ifade etti. Karatay, seveni kadar sevmeyenin de çok olduğu kelle paça, işkembe, kokoreç gibi yemeklerinde çok faydalı olduğunu söyledi.

Canan Karatay'dan şaşırtan öneri!

"YEMEKTEN SONRA ÇAY İÇİLMEZ"

Demir emilimini azalttığı gerekçesiyle Karatay, yemekten sonra çay içilmemeli uyarısında bulundu. Yine yaygın bir alışkanlık olan yemekten sonra maden suyu içmenin ise bir zararı olmadığını aktardı.

Canan Karatay'dan şaşırtan öneri!

Bozulan ağız tadı için kaya tuzu gargarası yapılmasını tavsiye eden Karatay, kaya tuzunun şeker yeme isteğini azalttığını aktardı. Hazır şuruplu, kremalı kahveler konusunda ise Karatay, 'En sağlıklı kahve sade Türk kahvesidir' dedi.

BİZE ULAŞIN