• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Çorabınız böyle iz bırakıyorsa dikkat!

Vücudumuz pek çok hastalık için sinyal gönderiyor. Araştırmalar sonucu her yıl 600 binden fazla insan kalp hastalıkları ile ilgili sorunlar yaşıyor. Kalp hastalıklarında en önemli noktalardan biri de erken tanı. İşte kalp hastalıklarının belirtileri...

Çorabınız böyle iz bırakıyorsa dikkat!

İşte kalp hastalıklarının 8 belirtisi...

Çorabınız böyle iz bırakıyorsa dikkat!

KOLLARA YAYILAN AĞRI
Kalp hastalıklarına işaret eden en önemli sinyallerden birisi kola yayılan ağrılar. Kol ağrısı erkeklerde sol kısımda olurken kadınlarda bu durum iki kol ağrısı olarak kendini gösterebiliyor. Kadınların bazı zamanlarda kollarında hissettiği ağrılar sinir sistemi ile alakalı olacağından doğru bir tanı için mutlaka uzmana danışılmalıdır.

Çorabınız böyle iz bırakıyorsa dikkat!

ŞİDDETLİ ÖKSÜRÜK
Birçok farklı hastalıkta görülebilen şiddetli öksürük özellikle pembe bir sıvı ile birlikte görüldüğünde kalp yetmezliğine işaret ediyor olabilir.

Çorabınız böyle iz bırakıyorsa dikkat!

AYAKLARDA VE BACAKLARDA ŞİŞLİK
Bacak, ayak ya da ayak bileklerinizde sebepsiz şişlikler ortaya çıkabilir. Kalbin iyi şekilde pompalanmaması halinde kan damarlarındaki sıvının dokulara sızması ile birlikte ortaya çıkan şişlik durumunda, kişinin doktora görünmesi yapılacak en faydalı işlem olacaktır. Özellikle ayağınızda çorap giydiğinizde, lastik çok fazla rahatsız ediyor ve beraberinde yara izleri oluşuyorsa mutlaka doktora görünmek gerekmektedir.

Çorabınız böyle iz bırakıyorsa dikkat!

MİDE BULANTISI VE İŞTAHSIZLIK
Karaciğer çevresinde yer alan sindirim sıvıları nedeniyle kalp rahatsızlıklarına bağlı mide bulantısı, iştahsızlık gibi sorunlar görülebilir. Bu sağlık sorunlarını genellikle karın ağrısı takip eder. Bu semptomların tümünü aynı anda yaşıyorsanız doktora gitmeniz tavsiye ediliyor.