• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İzmir'de kar yağışı coşku yarattı

İzmir'in yüksek kesiminde yer alan bazı yerlerinde kar yağışı başladı. Beyaz örtüyü gören İzmirliler, kar topu oynadı.Beyaza bürünen ağaçlar ve yollar, seyir sevki yaratan görsellik ortaya çıkardı. Yol kenarlarında duran vatandaşlar fotoğraf ve video çekti.

İzmir'de kar yağışı coşku yarattı

Türkiye'de birçok bölgede etkili olan kar yağışı, İzmir'de de kendini gösterdi. Akşam hava sıcaklığı bazı bölgelerde eksi 2 dereceye kadar düşerken, yüksek kesimler beyaza büründü. Aliağa, Bornova ve Kemalpaşa gibi ilçelerde kar yağışını gören İzmirliler, kar topu oynamaya çıktı.

İzmir'de kar yağışı coşku yarattı

Lapa lapa yağan kar, kara alışkın olmayan İzmirlilerde coşku yarattı. Başta çocuklar olmak üzere vatandaşlar, kapı önüne inerek karla oynadı. Sabuncubeli mevkiinde, İzmir-Manisa karayolunun karla kaplanması nedeniyle karla mücadele araçları yolları temizledi.

İzmir'de kar yağışı coşku yarattı

Ekipler, kar küreme ve tuzlama işlemi ile tedbirler aldı. Beyaza bürünen ağaçlar ve yollar, seyir sevki yaratan görsellik ortaya çıkardı. Yol kenarlarında duran vatandaşlar fotoğraf ve video çekti.

İzmir'de kar yağışı coşku yarattı

'KAR TOPU OYNADIK, ÇOK MUTLUYUZ'
Eşi ve bebeğiyle birlikte Sabuncubeli'nde kar topu oynayan Çiğdem Güler, "2 senedir İzmir'deyim. Burada birkaç senedir böyle yağmıyormuş. Kar yağdığını duyunca koşa koşa geldik buraya. Eşimle beraber kar topu oynadık. Çok mutluyuz.

İzmir'de kar yağışı coşku yarattı

Şu ortamı gördükten sonra çok sevindik. Hava çok güzel. Kış mevsimini zaten çok seviyorum. Herkes gelsin buraya" dedi.