• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Shipton Ana'nın tüyler ürperten kehanetleri

Dünyanın en ilginç kahini belki de Shipton Ana. Doğumuyla, ölümüyle ve kehanetleriyle bu ününü de destekliyor. Kimisi gerçekleşti kimisi gerçekleşeceği tarihin gelmesini bekliyor... Duyanların tüyleri diken diken oluyor. Depremler, savaşlar, krizler, göktaşları... gelecekte bizi neler bekliyor? İşte Shipton ana ve onun tüyler ürperten kehanetleri....

Shipton Ana'nın tüyler ürperten kehanetleri

İngiltere'nin en ünlü kadın kahini olan ve 'Çağdaş Nostradamus' olarak adlandırılan Shipton Ana'nın kehanetleri bugüne ışık tutuyor. Kralların, kraliçelerin ölümlerinden, İngiltere'nin geleceğine, savaşlardan, önemli tarihi olaylara, küresel ısınmadan, büyük depremlere dek birçok öngörüsü gerçek oldu.

Shipton Ana'nın tüyler ürperten kehanetleri

İşte Ursila Sontheil Henry VII saltanatı zamanında 1488'de doğan Shipton Ana'nın gerçekleşen kehanetleri...

Shipton Ana'nın tüyler ürperten kehanetleri

Shipton Ana, kralların, kraliçelerin ölümlerini ve İngiltere'nin geleceğini öngördü, savaşlardan ve tarihi olaylardan bahsetti, onun zamanında atlı arabalarla yolculuk yapılırdı, atsız giden arabaları, yelkensiz giden gemileri anlattı ve demirin suyun üstünde tahta gibi batmadan yüzeceğini söyledi.

Shipton Ana'nın tüyler ürperten kehanetleri

17. yüzyılın en büyük felaketlerinden birisi olan Ekim 1666'daki Londra veba salgınını ve yangınını öngördü. Tarihçi Pepys'in 1666 yılı günlüğünde Shipton Ana'nın öngörüsü açıkça yazmaktadır. Kehanetlerini nasıl yaptığı bilinmiyor, Kardinal Wolsey´in ölümünden sonra, sessiz ve sakin bir yaşam sürdürdüğü sanılıyor, zaten kaynaklarda nedense Wolsey olayından sonra ayrıntılı bilgilere artık rastlanmıyor, sanki o andan sonra Shipton Ana'dan söz etmek yasaklanmış gibi...

Shipton Ana'nın tüyler ürperten kehanetleri

Shipton Ana, 1561 yılında Knaresborough'da Dropping Well yakınlarında öldü. Öldüğünde tüm Britanya'da tanınan ve sayılan bir kahineydi. Ölümünün zamanını ve nasıl olacağını önceden söylemişti, bu nedenle yaşamı boyunca engizisyondan hiç korkmadı, meslektaşlarının peş peşe öldürüldükleri Orta Çağ'da Shipton Ana, kendisine dokunamayacaklarını biliyordu. Öleceği günün sabahında yatağına yattı, uyudu ve bir daha uyanmadı. Kendi sözüyle üç yirmi ve bir onüç yıl yaşamıştı.

BİZE ULAŞIN