• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Tatilcilerin İZSU öfkesi

İzmir'in Seferihisar İlçesi'nde bulunan Akarca Koyu'nda yaşanan kirlilik bölgede yazlığı bulunan site sakinlerini isyan ettirdi. Bölgedeki iki mavi bayrağında geçtiğimiz günlerde iptal edilmesine neden olan çevre felaketinin, İZSU Genel Müdürlüğü tarafından işletilmekte olan arıtma tesisinden kaynaklandığını iddia eden yüzlerce vatandaş, dün öğle saatlerinde tesisin önünde toplandı.

Tatilcilerin İZSU öfkesi

İzmir'in Seferihisar İlçesi'nde bulunan Akarca Koyu'nda yaşanan kirlilik bölgede yazlığı bulunan site sakinlerini isyan ettirdi.

Tatilcilerin İZSU öfkesi

Bölgedeki iki mavi bayrağında geçtiğimiz günlerde iptal edilmesine neden olan çevre felaketinin, İZSU Genel Müdürlüğü tarafından işletilmekte olan arıtma tesisinden kaynaklandığını iddia eden yüzlerce vatandaş, dün öğle saatlerinde tesisin önünde toplandı.

Tatilcilerin İZSU öfkesi

Sıcak havaya rağmen ellerindeki dövizlerle sitelerin bulunduğu bölgeden arıtma tesisine kadar yaklaşık 3 kilometrelik mesafeyi yürüyerek gelen çevre sakinleri sık sık İZSU Genel Müdürlüğü ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu aleyhinde slogan attı.

Tatilcilerin İZSU öfkesi

Çevre sakinleri, Akarca Koyu'nda yaşanan kirliliğe seyirci kalan Başkanı Aziz Kocaoğlu ile İZSU Genel Müdürü Figen Selvitopu'nu istifaya davet etti.

Tatilcilerin İZSU öfkesi

Bayramın ikinci günü denize giren 6 yaşındaki Melis K'nın bağırsak enfeksiyonu teşhisi ile hastaneye kaldırıldığını hatırlatan site sakinleri "Önlem alınması için illaki birisinin ölmesi mi bekleniyor" diyerek bir an önce sorumluların tespit edilip cezalandırılmasını istedi.

BİZE ULAŞIN