• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

TARKEM'de açıklama geldi

TARKEM'de açıklama geldi

02.11.2016, 17:46

Önceki gün Küçükbay Holding'in varlıklarına el koyan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Ahmet Küçükbay'ın Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım A.Ş.'de (TARKEM) bulunan hissesine de el koymuştu. Kamuoyu TARKEM'in yönetimine mi yoksa sadece Küçükbay'ın yüzde 0.86'lık payına mı el koyuldu? sorunun yanıtını ararken dün Kayyum heyetinden açıklama geldi. Heyet sadece Küçükbay'ın hissesine el kolduğunu açıkladı. TARKEM Başkan Vekili Uğur Yüce "Bize yapılan açıklamada TARKEM yönetimine bir kayyum ataması yapılmayacağı söylendi" dedi.

Konuyla ilgili bir açıklama bekleyen TARKEM yönetimini bilgilendiren kayyum heyeti FETÖ operasyonu sonucu tutuklu bulunan Ahmet Küçükbay'a ait yüzde 0.86'lık hissenin idaresine el koyulduğunu açıkladı.
15 Temmuz darbe girişimi sonrası Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) finansal kaynaklarına yönelik operasyonda işadamı Ahmet Küçükbay'ın tutuklanmasının ardından Küçükbay A.Ş. Grubu ve bağlantılı şirketlere de kayyum atanması kararı çıkmıştı. 116 ortaklı şirkette İzmir'in önde gelen isimleri de hissedar olarak bulunurken belirsizlik İzmir gündemine bomba gibi düşmüştü.

Konuyla ilgili konuşan TARKEM Başkanvekili Yüce, "Bize yapılan açıklamada TARKEM yönetimine bir kayyum atanması yapılmayacağı söylendi. Kayyum son derece yanlış anlaşılıyor. Kayyum aydan gelmiyor. Hepimiz gibi bu ülkenin bir evladı. Kayyum bir şirkete kötülük yapmaz. Bu bir denetlenmeyse, kimsenin kaçmaması gerekiyor. Kayyumun yönetimi tartışılır. 'Büyük şirketler tek kişiyle yönetilebilir mi?' bu değerlendirilir. Ama kayyum ekibi bozmazsa yönetebilir. Ben bu olaydan sonra oluşan TARKEM psikozunu anlamıyorum. Herkes 'geçmiş olsun' diyor. Kayyumun yerinde doğru yönetmesi hallinde bir sorun olacağını düşünmüyorum" dedi.

TARKEM'de açıklama geldi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN