TARKEM'de eski yönetim görevde

Giriş Tarihi:17.11.2016, 21:35 Güncelleme Tarihi:17.11.2016, 21:36

FETÖ'den tutuklanan Ahmet Küçükbay'ın hissesi bulunması nedeniyle kayyuma devredilen Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret A.Ş'de (TARKEM) yönetim mahkeme kararıyla yine eski idarecilere verildi.

şirketin Tarihi Havagazı Fabrikası'nda yapılan mali genel kurulunda konuşan TARKEM Başkan Vekili Uğur Yüce, FETÖ'den tutuklanan işadamı Ahmet Küçükbay'ın hissesi bulunan tüm şirketlere el konulduğunu, yüzde 0.86'lık hissesi nedeniyle de yine TARKEM'in kayyuma devredildiğini hatırlattı. Gelişmeler üzerine mahkemeye itirazda bulunduklarını belirten Uğur Yüce, 2 gün geçmeden yaptıkları itiraza cevap geldiğini açıkladı. Yüce, mahkemenin yapılan itirazı değerlendirdikten sonra kararında düzeltme yaptığını ve yönetimi tekrar eski ekibe devrettiğini söyledi.
Kayyumun daha önce olduğu gibi Ahmet Küçükbay'a ait 0.86'lık hisseyi temsil edeceğini aktaran Yüce, "Yönetim kurulu da eski görevine iade edildi" diye konuştu. Kayyum adına konuşan TMSF yetkilisi Halit Yalçınkaya ise "Yönetimi temsilen değil payı temsilen oy kullanacağız" dedi.

KADİR KEMALOĞLU

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.