• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

‘Yaptırımlar kademe kademe devreye girecek’

‘Yaptırımlar kademe kademe devreye girecek’

6.10.2017 23:36 , Güncelleme Tarihi: 6.10.2017 23:36

Başbakan Binali Yıldırım, Kuzey Irak'a yönelik yaptırımlarla ilgili, "Irak ile bizim askerlerimiz ortak tatbikat yapıyorlar ve bundan sonra alınacak tedbirlerimiz de var. Bunların hazırlıkları tamamlandıkça kademe kademe devreye girecek" dedi. Ankara Kocatepe Camisi'nde kıldığı cuma namazının ardından açıklamalarda bulunan Yıldırım, Irak Başbakanı Haydar İbadi'den gelen davet üzerine yakın zamanda Irak'a bir ziyaret gerçekleştireceğini ifade etti. Yıldırım, "Irak Başbakanı Haydar İbadi'den böyle bir davet gelmiştir. Bu konuda arkadaşlarımız çalışıyorlar" dedi.

HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR

Başika meselesinin olduğundan fazla gündeme getirildiğini kaydeden Yıldırım, "Başika'daki askerlerimiz, DEAŞ ile mücadeleye katılacak olanlara eğitim vermek üzere oradalar. Aramızda bu konunun mesele olmaması gerektiğini düşünüyorum. Biz Irak Merkezi Yönetimiyle ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz" diye konuştu. Irak toprak bütünlüğünün Türkiye için çok önemli olduğuna dikkat çeken Yıldırım, şu açıklamada bulundu: "Sınırlarımızda statü değişikliği kabul edilemez. Irak bu referandumdan sonra Erbil'e, Süleymaniye'ye uçuşları durdurdu. Biz de uçuşlarımızı durdurduk. KDP'nin buradaki temsilcisinin geri gelmemesini istedik. Ayrıca Irak ile bizim askerlerimiz ortak tatbikat yapıyorlar, alınacak tedbirler de var. Bunun ipuçlarını sayın Cumhurbaşkanımız verdi. Hazırlıklar tamamlandıkça kademe kademe devreye girecek."

‘Yaptırımlar kademe kademe devreye girecek’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN