• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

KHK’ya itiraz edenin darbeciden farkı yoktur

KHK’ya itiraz edenin darbeciden farkı yoktur

31.12.2017, 14:09 Güncelleme Tarihi: 31.12.2017, 16:09

Burdur'da halka hitap eden Başbakan Binali Yıldırım, "Darbecileri emniyete teslim eden kahraman vatandaşları korumak için kanun çıkardık. Buna kim itiraz ediyorsa bizim için darbecilerden farkı yoktur" dedi. Başbakan Yıldırım, şöyle konuştu:
Son günlerde bir tartışma var. Önüne gelen konuşuyor. Neymiş, biz bir düzenleme yapmışız, vatandaşları korumaya almışız. Ne yapacaktık, darbeye karşı alçakların karşısına hayatını koyan insanlara "Niye gelip darbeyi önlediniz?" mi diyecektik.
Burdurluların güzel bir lafı var. Güttüğü 3 keçi, ıslığı dağı taşı deldi geçti.
Kılıçdaroğlu'nun ki da aynı buna benziyor. Bir daha darbe girişimi olursa vatandaşlar sokağa çıkmasın mı?
Onu mu istiyorsunuz?

YAĞMA YOK

Kılıçdaroğlu, Türkiye'yi işgal etmek isteyenlere, Meclis'i bombalamak, hükümeti alaşağı etmek, kurumları silah zoru ile ele geçirmek isteyenlere direnmek bir görevdir, bir meşru müdafaadır. Türk Milleti de bunu en güzel şekilde yapmıştır. Ülkeyi yıkma emri verene karşı çıkan bir kahramandır. Darbecileri emniyete teslim eden kahramanları korumak için kanun çıkardık. Buna kim itiraz ediyorsa bizim için darbecilerden farkı yoktur.
Vatandaş üzerinden polemik oluşturmak, siyaset yapmak. 81 milyon vatandaşımızın hukukuna sonuna kadar sahip çıkacağız.
Yağma yok.

KİBİRLİ İMZALARIYLA HALLEDERİZ SANDILAR

Amerikan Başkanı çıktı, "ben Kudüs'ü İsrail'in baş şehri yapıyorum" dedi. Kibirli bir imzayla işi halledeceğini zannetti ama Ankara'dan bir ses yükseldi "Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir" dedi ve İslam ülkelerini acil toplantıya çağırdı Cumhurbaşkanımız orada bütün dünyaya ilan ettik. Dedik ki; "Doğu Kudüs Filistin'in baş şehridir." BM'de bu karar geçersiz sayıldı. Ne diyor Cumhurbaşkanımız; "Dünya 5'ten büyüktür." Oylamada dünyanın 1'den büyük olduğunu bütün dünyaya gösterdik.

KHK’ya itiraz edenin darbeciden farkı yoktur haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN