• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’la ilişkilendirilemez

ÖSO DEAŞ’la ilişkilendirilemez

26.01.2018, 23:15

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CHP'nin Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Özgür Suriye Ordusu'nu DEAŞ'la ilişkilendirmesine sert tepki gösterdi. Ünal, "CHP, Türk Silahlı Kuvvetlerine dönük herhangi bir şey söyleyemediği için sahada bizimle birlikte canını ortaya koyan Özgür Suriye Ordusu'nu itibarsızlaştırmak ve onu DEAŞ'la ilişkilendirmek için algı operasyonuna başladı" dedi. Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Ünal, Zeytin Dalı Harekatı'nın Türkiye'nin terörle mücadelesinin önemli adımlarından biri olduğunu söyledi. Ünal, Suriye'nin önemli oranda DEAŞ'tan temizlenmesinin ardından PYD/PKK terör örgütünün belli bölgeleri baskısı altına aldığına işaret etti. Ünal şöyle etti: "CHP burada yine çok tehlikeli bir şey yapıyor. Şunu bilmeleri gerekiyor ki eğer DEAŞ'ın müttefikini arıyorlarsa onun müttefiki PYD'dir. CHP'yi bu tehlikeli söylemden vazgeçmeye davet ediyorum."

ÖSO DEAŞ’la ilişkilendirilemez haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN