• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Askere gitmek için bir yılda 45 kilo zayıfladı

Askere gitmek için bir yılda 45 kilo zayıfladı

31.01.2018, 11:46 Güncelleme Tarihi: 31.01.2018,11:47

'da yaşayan , geçen yıl aşırı kilolarından dolayı askerliğe alınmadı. Bir kuzenini teröre şehit veren ve ülkenin de içinde bulunduğu durumu göz önüne alan 21 yaşındaki genç, azmetti ve bir yılda 45 kilo verdi. Bu yıl askere gitmeye hak kazandı.

Kütahya'nın Simav ilçesinde yaşayan 140 kilo ağırlığındaki 21 yaşındaki genç, askere gidebilmek için yaklaşık bir yılda 45 kilo zayıfladı.

İlçede tesisatçılık yapan Bayram Batmaz, vatani görevini yapmak için geçen sene Simav Askerlik Şubesinden çağrıldı. Muayenesi sırasında tartılan ve 140 kilogram gelen Batmaz'a, askerliğe elverişsiz raporu verildi.

Kilolarından dolayı askere gidemeyen genç, vatani görevini yerine getirebilmek için kilo vermeye karar verdi. Azmi ve yaklaşık bir yıllık çalışması sonucunda 45 kilo zayıflayarak 95 kilograma düşen Batmaz, yeniden İlçe Askerlik Şubesine başvurdu.

Bu kez "askerliğe elverişli" raporu alan 1,84 metre boyundaki Batmaz, vatani görevini yerine getirmek için mayıs ayında askere gönderilmeyi bekliyor.

"DOĞAL YÖNTEMLERLE KİLOLARIMDAN KURTULDUM"

Batmaz, yaptığı açıklamada, geçen yıl aşırı kiloları yüzünden askere gidemediği için çok üzüldüğünü söyledi.

Bu nedenle kilolarından kurtulmaya karar verdiğini anlatan Batmaz, "Eğer zayıflarsam askere gidebileceğimin ifade edilmesi üzerine kilolarımdan kurtulmaya karar verdim. Askere gidemeyeceğimden dolayı çok üzüldüm ve geceleri uyuyamadım. Günde sadece iki öğün yemek yedim. Un, tuz ve şeker olan yiyecekleri çok az tükettim. Spor ve yürüyüş yaptım. Zayıflama konusunda kimseden yardım almadım. Doğal beslenerek doğal yöntemlerle kilolarımdan kurtuldum ve 45 kilogram zayıflayarak 95 kilograma kadar düştüm. Her şeyden önce inandım ve başardım." diye konuştu.

"ÜLKEMİZ ATEŞ ALTINDAYKEN ASKERLİKTEN KAÇAMAM"

Batmaz, vatani görevini yerine getirecek olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, "Allah'a şükür benim elim ayağım tutuyor. Ülkemiz ateş altındayken ben askerlikten kaçamam. Arkadaşlarım gibi ben de askere gideceğim için çok mutluyum." ifadelerini kullandı.

Baba Mustafa Batmaz da oğlunun askere gidebilmek için azimle fazla kilolarından kurtulduğunu, onun askere gidecek olmasından dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Ağabey Ahmet Batmaz da kardeşinin fazla kilolarından kurtulması ve vatani görevini yerine getirmesi için her zaman destek verdiğini ifade etti.

Askere gitmek için bir yılda 45 kilo zayıfladı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN