• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

topraklarını savunmak zorunda

Türkiye topraklarını savunmak zorunda

10.02.2018, 23:27

Türkiye'nin Suriye sınırı ve milli çıkarlarını korumak için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'nı her fırsatta eleştiren, Türk askerinin mücadele ettiği terör örgütlerine "terörist" diyemeyen CHP'den ilk kez milli bir ses yükseldi. Kocaoğlu, Büyükşehir ile Menemen Belediyesi işbirliğiyle yaptırılan Kubilay Kültür Merkezi'nin açılışında, Afrin'den terörist unsurların temizlenmesi için sürdürülen harekata anlamlı bir destek verdi.

HEPİMİZ SAHİP ÇIKMALIYIZ

"Bu ülkenin bölünmez bütünlüğü için bu bilinç, yürek, vatan ve Atatürk sevgisiyle çarpışan Mehmetçiğimize hiçbir eleştiride bulunmadan, sonuna kadar sahip çıkmalıyız" ifadelerini kullanan Kocaoğlu, şunları söyledi: "Emperyalizm güçleri Irak'ın, Suriye'nin, Türkiye'nin ve İran'ın, gelecek bütün devletlerin bölünmesi için Ortadoğu'da bir politika işliyorsa Afrin'de savaş şarttır, kaçınılmazdır. Biz hem Türkiye Cumhuriyeti'nin hem de komşularımızın toprak ve milli bütünlüğünü savunmak zorundayız. Başımıza örülmek istenilen çorabı, ülkemizi parçalama isteklerini, niyetlerini böylelikle topyekün engelleriz. Afrin'de çarpışan Mehmetçiklerimize İzmir'den sevgi, saygı ve destek mesajlarımızı gönderiyorum."

'TERÖRİST' BİLE DİYEMEMİŞTİ

Son dönemde CHP'li bir çok isim, terör örgütlerine destek verirken, terör operasyonlarına da tepki göstermişti. Son olarak CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, katıldığı bir programda vatandaşlarımızı öldüren PYD için "terör örgütü" ifadesini kullanamamıştı. Böke, kendisine yöneltilen "Suriye'de PYD yapılanmasını terör örgütü olarak mı yoksa Kürtlerin temsilcisi olarak mı görüyorsunuz" sorusuna "Ne ben ne de arkadaşlarım bir yapının terör örgütü olup olmadığına dair değerlendirme yapacak istihbari bilgi ve kurumsal yapıya sahip değil" cevabını vermişti. Bu sözler tepki çekmişti.

AĞIZ DEĞİŞTİRDİ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da 2014'te yaptığı bir açıklamada, "Bizim için YPG terör örgütü değildir. Vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşumdur" demişti. CHP lideri harekat başladıktan sonra ise yarım ağızla 'YPG terör örgütüdür' demişti. CHP'li Erdal Aksünger de PYD için "Terör örgütü değil siyasi parti" ifadesini kullanmıştı.

Türkiye topraklarını savunmak zorunda haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN