• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’de ödül gibi atama

CHP’de ödül gibi atama

12.02.2018, 23:04

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi'nin içinden seçtiği Genel Başkan Yardımcılarından oluşan Merkez Yönetim Kurulu'nu (MYK) belirledi. Son dönemde yaptıkları açıklamalarla tepki çeken bazı isimlerin Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilmesi ise Kılıçdaroğlu'nun bu isimleri ödüllendirmesi olarak yorumlandı.

MECLİS'TE KÜFÜR ETMİŞTİ

Kobani'de öldürülen bir PYD/ YPG'linin cenazesine katılan Ataşehir Belediye eski Başkanı Battal İlgez'din eşi Gamze Akkuş İlgezdi, Kılıçdaroğlu tarafından adeta ödüllendirildi. İlgezdi Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu. TSK'nın Afrin Harekatı'nı birlikte yaptığı ÖSO'yu DEAŞ ve El Kaide gibi terör örgütleriyle bir tutan ve geçtiğimiz günlerde Meclis çatısı altında küfreden Öztürk Yılmaz da Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu. Bir toplantıda, ABD'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ekibini iktidardan indireceği ve göreve kendilerini getireceği imasında bulunan İzmir Milletvekili Tuncay Özkan da Basınla İlişkiler ve Kurumsal İletişim'den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu. Yaptığı iç savaş çağrısıyla tepkilere neden olan Aykut Erdoğdu da Ekonomi Politikalarından Sorumlu Aykut Erdoğdu getirildi. Kılıçdaroğlu, Aydın Milletvekili Bülent Tezcan'a ise "Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı" görevine getirdi.

CHP’de ödül gibi atama haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN