• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Türk zırhlısına uzaktan kontrol

Türk zırhlısına uzaktan kontrol

25.02.2018, 00:00

Zırhlı muharebe araçlarına yeni yetenekler kazandırmak için çalışma yapan Türk savunma sanayisi, zırhlı araçların tehlike durumlarında tek tuşla uzaktan da kontrol edilmesini sağlayacak sistem geliştirdi. Nurol Makine, 4x4 zırhlı muharebe aracı "Ejder Yalçın"ın, sürücü koltuğunda personel olmadan da görev yapabilmesine yönelik çalışmalarda önemli bir aşamaya geldi.
Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, üzerinde ASELSAN'ın SARP Uzaktan Komutalı Stabilize Silah Sistemi bulunan "Ejder Yalçın", araç dışından kontrol edilebiliyor.
Yürütülen çalışmayla çatışma ve tehlike seviyesi yüksek alanlarda kullanılan araçlar tümüyle uzaktan komuta edilebilecek.

Türk zırhlısına uzaktan kontrol haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA