• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’i ’la aşacağız

Afrin’i SAMUR’la aşacağız

25.02.2018, 23:16

Türk ordusu, etrafı çukur ve hendeklerle çevrilen ’e yüzde 100 yerli üretim ’un desteğiyle girecek. Seyyar yüzücü hücum köprü aracı SAMUR yapboz parçaları gibi birleşerek tank ve zırhlı araçların engelleri aşmasını sağlıyor

Zeytin Dalı Harekatı'nda askerimizin karşısına çıkan nehir ya da içi su dolu hendekler, zırhlı araçların su engelini geçmesi için tasarlanan milli seyyar yüzücü hücum köprü aracı "Samur" ile aşılacak. Hem karada, hem de suda ilerleyen Samur'ların ihtiyaca göre köprü ya da feribota dönüştüğünü belirten Güvenlik Uzmanı, Emekli İstihbarat Albay Coşkun Başbuğ, Afrin kilidinin Samur'larla çözüleceğini söyledi. Milli İHA'larla tespit edilen su dolu hendeklerin İzmir'de tanıtılan Samurlarla geçileceğini belirten Başbuğ, "4-5 metre derinliğindeki terör hendeklerini Türk ordusunun Transformer'ları olarak da bilinen 'Samur'larla aşıp, Afrin'i alacağız" dedi.

USTALIK DÖNEMİMİZ

Harekatta kilit rol oynayacak Samur'u ve ABD menşeli hain planı Yeni Asır'a anlatan Başbuğ, daha önce de benzer hendekli barikatlar kuran terör örgütlerine karşı Türk ordusunun çıraklığı Diyarbakır'da, kalfalığı Fırat Kalkanı'nda, ustalığı da şimdi Afrin'de yaptığına dikkat çekti. "Araçlar, birbirine eklenerek uzun köprü olabildiği gibi istenildiğinde de feribot görevi yapabiliyor" diyen Başbuğ, "Samur'un su aracına dönüşmesi bir dakika sürüyor. Sürücü bölmesi biyolojik, kimyasal, radyolojik ve nükleer saldırılara karşı korunaklı ve camları kurşun geçirmiyor. Gece görüş kameralarıyla zifiri karanlıkta bile görevini başarıyla yerine getirebiliyor. Hem karada hem de suda hareket kabiliyetine sahip olan Samur, karada saatte 100 kilometre, suda 20 kilometre hız yapıyor" diye konuştu.

FATİH ŞENDİL

Afrin’i SAMUR’la aşacağız haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN