• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Dolandırıcıya rekor ceza

Dolandırıcıya rekor ceza

25.02.2018, 23:02 Güncelleme Tarihi: 26.02.2018, 00:24

İzmir'in Torbalı ilçesinde Hasan E. kendisini polis olarak tanıtıp, ev telefonundan aradığı Gülay Arslan'a bir kuyumcunun gasp edildiğini, vurularak yakalanan soyguncunun üzerinden de aradığı bu telefon numarası çıktığını, eşi Cuma Arslan'ın da gözaltında bulunduğunu belirterek talihsiz kadını yaklaşık 500 bin lira dolandırdı. Yakalandıktan sonra hakim karşısına çıkan telefon dolandırıcısının gözünün yaşına bakmayan mahkeme heyeti, sanık Hasan E.'ye 12 yıl hapis ve 1 milyon 800 bin lira adli para cezası verdi.

POLİS OLARAK TANITTI

Geçen yıl 13 Nisan'da meydana gelen olayda 7 çocuk babası Hasan E. Torbalı'da oturan Cuma ile Gülay Arslan çiftinin evini telefonla aradı. Telefona çıkan Gülay Arslan'a Asayiş Şube Müdürlüğü'nden aradığını söyleyerek kendisini polis olarak tanıtan Hasan E. amacına ulaştı ama Gülay Aslan'ın eşinin ihbarı üzerine yakalandı. İzmir'in Torbalı ilçesinde Hasan E. kendisini polis olarak tanıtıp, ev telefonundan aradığı Gülay Arslan'a bir kuyumcunun gasp edildiğini, vurularak yakalanan soyguncunun üzerinden de aradığı bu telefon numarası çıktığını, eşi Cuma Arslan'ın da gözaltında bulunduğunu belirterek talihsiz kadını yaklaşık 500 bin lira dolandırdı. Yakalandıktan sonra hakim karşısına çıkan telefon dolandırıcısının gözünün yaşına bakmayan mahkeme heyeti, sanık Hasan E.'ye 12 yıl hapis ve 1 milyon 800 bin lira adli para cezası verdi.

POLİS OLARAK TANITTI

Geçen yıl 13 Nisan'da meydana gelen olayda 7 çocuk babası Hasan E. Torbalı'da oturan Cuma ile Gülay Arslan çiftinin evini telefonla aradı. Telefona çıkan Gülay Arslan'a Asayiş Şube Müdürlüğü'nden aradığını söyleyerek kendisini polis olarak tanıtan Hasan E. amacına ulaştı ama Gülay Aslan'ın eşinin ihbarı üzerine yakalandı.

Dolandırıcıya rekor ceza haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN