• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Afrin'de yeniden diriliş

Afrin'de yeniden diriliş

11.03.2018, 13:39 Güncelleme Tarihi: 11.03.2018,23:32

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Bolu il teşkilatının kongresi için geldiği Bolu'da halka hitap etti.
Boluspor atkısıyla on binlerce kişiyi Rabia işaretiyle selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sizleri AK Parti Bolu il teşkilatımızın 6. olağan kongresinde en kalbi duygularımla selamlıyorum" dedi.

DAĞ TAŞ DEMEDEN

Erdoğan, "Afrin'de şu anda Mehmetçiklerimiz adeta bir savaş icra ediyorlar. Ama hamdolsun, azimle, kararlılıkla hedefe doğru ilerliyorlar. Şu an itibariyle buraya çıkarken 3 bin 300 teröristi etkisiz hale getirmişler. Bıkmadan, usanmadan, kar, fırtına demeden, dağ taş demeden yürüdüler. Şehitlerimiz de var. Ama şunu biliyorlar. Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz, onlar diridirler. Ancak siz bilemezsiniz, siz anlamazsınız.
Ve bunu bildikleri için de şehadete yürüyorlar. Özgür Suriye Ordusu'yla beraber yürüyorlar. Bu birliktelik bu beraberlik hamdolsun, hiçbir inançta olmayan bu şehadet. Sevgili Peygamberimize komşu olan o makama yürüyor bizim şehitlerimiz. Rabbim bizlere de nasip etsin inşallah. Ve böyle yürüyeceğiz. Zaten böyle yürüdüğümüz zaman yükselmişiz. Bu değerleri kaybedince de geri gitmişiz. Şimdi yeniden bir diriliş var. Kendisini Afrin'de gösterdi. Kendisini Cerablus'ta, El-Bab'da gösterdi. Orada 2 bin kilometrekarelik alan kontrolümüzde. Burada da 950 kilometrekarelik alan yine kontrolümüzde.

BURALARDA İŞGALE Mİ GİDİYORUZ?

Tam aksine teröristleri kovalıyoruz. O toprakları gerçek sahiplerine teslim etmeye gidiyoruz. Cerablus'ta böyle olmadı mı? O bölgenin halkı 140 bin kişi topraklarında yaşıyorlar. İnşallah Afrin'de de o toprakların sahipleri topraklarına dönmeye başladılar" diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra AK Parti Bolu İl Başkanlığı kongresinin yapılacağı salona hareket etti.

'ÖNCE SALAMURA OLMAKTAN NASIL KURTULDUĞUNUZU ÖĞRENİN'

Erdoğan, "Türkiye bizi mecbur bırakırsa atalarımızın yaptığını yaparız" diyen Yunan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos'a tepki gösterdi. Erdoğan, "Hafıza tazelemek isteyenler gitsinler, yakın tarihlerine baksınlar. Boylarından büyük laflar edenler gitsinler, masal yerine önce iyi bir tarih kitabı okusunlar. Sakarya Meydan Muharebesi'nde salamura olmaktan nasıl kurtulduklarını, denize dökülerek buraları terk ettiklerini çok iyi öğrensinler" dedi.

Afrin'de yeniden diriliş haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN